http://www.iltasanomat.fi/saa/sadetutka.asp
harmi, kun ei kerinnyt vielä aamuksi :DDDDD tai, no hyvä sentään..
harmi, kun ei kerinnyt vielä aamuksi :DDDDD tai, no hyvä sentään..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sekä liikenteessä kuskien, että talojen katot valmistaneiden timpureiden.
Minä en taloa omista, enkä autoa aja. Ihan sama vaikka tulisi iso tornaado.
Saappa nähdä kuinka monta älyvammaista, vajaaälyistä paskaa. Suoranaista perkuleen pers'fuhreria, tämä "yllättävä" sää yllättää. Etenkin kun siitä on rummutettu suurella rummulla päiväkausia etukäteen.
Jokainen kuski joka liukastelee ojaan tai vastaantulijaa päin koska "liukkaus ja tuuli yllätti". Heille minulla on sanottavana vain:
HÄH HÄH HÄÄÄÄÄ!
Olishan sillä työllistävä vaikutus, kun hieman paikkoja rikkoisi. ;-)
Jos, katto lähtee, on se ainakin korjattava, eikä voi hautoa vakuutusyhtiökään rahojaan...
"Minä en taloa omista, enkä autoa aja"
Siinäpä vasta todellinen yhteiskunnan tukipilari!
Buhahahahahhahaha!
no, jos ei ole talon, eikä auton ajokortti? Minkäs sille mahtaa?
porukat vaihtaa tänään kiireellä nastat alle? Iltapäivällä huomataan, että sade tuleekin vetenä. ;-DDDDDDDDD
Autuaita ovat puupäät, koska he ainakin pysyvät ojien tulviessa pinnalla....
ole niin "topi", että vaihtaa syksyn ensimmäisen lumipyryn vuoksi nastarenkaat alle?
Lupaili jo loppuviikolle lämpöisiä kelejäkin, joten odotellaan vaan sen tulevan pikku sohjon sulamista. Pääseehän sitä bussilla, jne, kulkemaan. Mukavaa vaihtelua, eikä tarvitse etsiä parkkipaikkojakaan..
-Hmm, ja ennen kaikkea, voi poiketa parille bisselle töiden jälkeen! :)))))
http://pokis.net/saa/2/
Saa sataa!
Menee meren puolelta ohi ja osuu maihin Porvoon yläpuolella josta menee rannikkoa pitkin Kotkan liepeitä nuollen lähelle itäsuomea. Siinä taas myräkät nähtiin ja tieteilijät toteaa: ilmasto teki tempun ja äkki muunnoksen eikä osunutkaan kohilleen. Koko tiedotus oli ilmatieteenlaitoksen ja viranomaisten yhteishuijaus että saadaan pääkaupunkiseudun aamuruuhkat lievemmiksi (ihmiset jättäisi autonsa kotiin) sekä kiirehtisivät vaihtamaan renkaita, kun rengasfirmoilla on juuri nyt työttömyyttä eli hiljainen hetki.
--------kokenutkaan jos tuota väität MYRÄKÄKSI- jäksi ?
Alaskassa ratakiskoja uittamassa, koin useita kovia syklooneja. Ne, on hieman jäykempiä mytereitä, kuin suomessa on koskaan edes nähty. ;-)))
Katsokaas ilmatieteen laitoksen säätutkaa:
http://www.fmi.fi/saa/sadejapi.html
Melko suppea on etelä-suomen määritelmä.
Kaakkois-suomeen ja Hesaan saattaa tuon mukaan tulla sateita, lounais-suomi säästyy sateilta.
Miksi Helsingin sääennustukset uutisoidaan ikäänkuin koko Suomen säänä?