Luomiskertomus ja hiukka DNA:ta

Lemuria

4

562

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ympäripyöreä

      Jotenkin yököttävä kanavointi, jonkun ihan omasta hatusta vedettyä. Jonninjoutavaa. Sanon näin vaikka uskon (olen nähnyt) enkeleihin ja muihin yliluonnollisiin juttuihin.

    • Aritta

      Ihan hyviä kanavointeja häneltä.

      • ...."enkeli maailmassa on olentoja, Isä-Äiti-Jumalan rakkaudesta luomia. Me emme edusta enempää naisellista kuin miehistäkään sukupuolta. Sillä maailmankaikkeuden olentoina meissä on tietoisuus, jossa on läsnä niin naisellisuus kuin myös se energia, jota miehen olemus sisältää.
        Maailmankaikkeuden työntekijöinä me teemme sydämestämme, sielustamme sen työn, sen palvelun, jonka tahdomme Isälle Jumalalle, alkuenergialle kiitollisuutena osoittaa.

        Kanssanne, keskuudessa on enkeleitä, jotka fyysisin aistein kokisitte voimakkaiksi, vahvoiksi valon olennoiksi. Meidän kokomme fyysisin aistein mitattuna ja tarkasteltuna on useasta metristä suurenevaan. laajenevaan suunnattoman suureen valon kenttään. Olemuksemme säteilee sitä valoa, sitä tietoisuutta, joka on yhteydessä korkeimman tahtoon, lakiin, alkuenergiailmentymään.

        Niin kuin teillä jokaisella on omat yksilölliset kehityksenne vaiheet, niin myös meillä. Enkelikunnassa on hierarkioita ja tehtäviä niin kuin maallisessa maailmassannekin. Erona on se, että henkisellä tasolla puuttuvat ylpeys, omaetuisuus, ahneus.
        Sillä enkelikunnassa niin kuin myös henkisen tason olentojen keskuudessa vallitsee tasapaino, harmonia. Jokaisen olennon tahto, syvin halu, on ilmentää valoa ja rakkautta jokaisessa teossansa, jokaisessa olemuksensa puolessa.

        Enkelimaailmassa on monen tasoisia tehtäviä. Meillä on työskentelyä ihmisten parissa. Tehtävänämme on välittää viestejä maailmankaikkeudesta, antaa opetuksia niiden sielujen kautta, joita tähän tehtävään on valittu.
        Tehtävämme on myös auttaa erilaisissa planeettanne yhteiskuntienne asioissa ja silloin usein toimimme siinä tilassa, jota te ihmiset kutsutte uneksi. Tämän opastuksen usein sitten ihminen muistaa aamulla päivätietoisuudessaan ikään kuin intuitiona, hetken oivalluksena.

        Me myös työskentelemme siinä suuressa työkentässä, jossa vastaanotetaan ja jossa maailmaan saatetaan ne sielut, jotka joko riisuvat fyysisen hahmonsa tai siihen syntymän kautta pukeutuvat.
        Niin kuin teillä on terveydenhuoltonne, niin kuin huollatte fyysistä kehoa, niin myös me, enkelikunnan auttajat, työskentelemme eri tasoilla, eri tehtävissä.
        Niin usein te ihmislapset surette, jos maatanne tai maaplaneettaanne kohtaa tai ihmiskuntaa kohtaa onnettomuus, joukkotuho. Mutta muistakaa silloinkin, ystäväni, että enkelimaailmasta, rakkauden valtakunnasta, on suuret joukot valon enkeleitä, auttajia, vastaanottamassa näitä sieluja........"

        Tässä seuraavassa myös lisää enkeleistä (huomaa myös, että tekstissä kanssaluojalla tarkoitetaan tietoista Itseä):

        http://www.phpbbserver.com/phk/viewtopic.php?t=2618&mforum=phk


    • Jepaaa

      Kiintoisaa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      35
      5253
    2. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      398
      4526
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3819
    4. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      143
      3005
    5. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      11
      2500
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      21
      2292
    7. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2038
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      151
      1982
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      123
      1910
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1459
    Aihe