"Rosvo haista sinä kuule paska"

Toimittaja Viheraho avautuu nettivideossa autovarkaalle, joka vei Viherahon arvokkaan mersun.

http://www.youtube.com/watch?v=pWMDF_fwWBQ
7290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Täytyykin käydä kattoon, onko oma auto varmasti tallessa. Tämä on autovarkauksien ja mökkimurtojen aikaa.

Äänestä
  • Viheraho on luvannut kertoa Youtube-kanavallaan tämänkin jutun vaiheet aikanaa. Hienoa journalismia.

    Äänestä

  • jatketaan harjoituks kirjoitti:

    Viheraho on luvannut kertoa Youtube-kanavallaan tämänkin jutun vaiheet aikanaa. Hienoa journalismia.

    milloin poliisi selvittää meitsiltä pöllityn veneen uuden osoitteen.
    Onneksi ei vituta muutoin kun silloin kun se tulee mieleen.
    Itse jos saan selville varkaan, niin sille selviää miltä fileointi tuntuu.

    Äänestä

  • hassu kirjoitti:

    milloin poliisi selvittää meitsiltä pöllityn veneen uuden osoitteen.
    Onneksi ei vituta muutoin kun silloin kun se tulee mieleen.
    Itse jos saan selville varkaan, niin sille selviää miltä fileointi tuntuu.

    Mutta ehkä mersu löytyy vielä.

    Äänestä

mennessään ITSE poliisilaitokselle tekemään rikosilmoitusta kunnianloukkauksesta.

Kaikenlaisilla rosvoilla kun se "kunniantunto" on suomessa kaikkein suurinta. Taitavat jo sossuissakin opettaa, että jos ryöstösi uhri juoksee perässäsi ja herjaa varkaaksi, niin siitä vasta kunnon saalis irtoaakin.

Äänestä
  • Onhan näitä ollut, että on rikottu paikkoja ja sitten on tullut opettaja kovaäänisesti kuulustelamaan. Lopputulos: Opettaja pois virasta ja paikkojen rikkojille henkisestä kärsimyksestä rahaa. Tosi juttu.

    Äänestä

  • kun ei vaan kirjoitti:

    Onhan näitä ollut, että on rikottu paikkoja ja sitten on tullut opettaja kovaäänisesti kuulustelamaan. Lopputulos: Opettaja pois virasta ja paikkojen rikkojille henkisestä kärsimyksestä rahaa. Tosi juttu.

    Onko havaintoja Nissan Sunny -94 EGG-651 väri metalli harmaa/vihreä. Puskuri musta - ei maalattu. Varastettu 14.10. - 15.10.2009 välisenä yönä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vetoomus kirjoitti:

Toimittaja Viheraho avautuu nettivideossa autovarkaalle, joka vei Viherahon arvokkaan mersun.

http://www.youtube.com/watch?v=pWMDF_fwWBQ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu