No niin siinä sitä taas ollaan, nyt presidetti Halonen yritti lahjoa avaruuslentäjän mutta kärähti siitä.
Eihän virkamiestä saa lahjoa, eikös tuolla tasolla oleva hallitsija moista tajua .
Se mikä on SDP tapa ei toimi maailmalla:)
Heti JONKKA töihin.
TARJA pois virasta !
Eihän virkamiestä saa lahjoa, eikös tuolla tasolla oleva hallitsija moista tajua .
Se mikä on SDP tapa ei toimi maailmalla:)
Heti JONKKA töihin.
TARJA pois virasta !
Vastaukset 7
Vanhimmat
Milloin Suomeen on valittu presidentti Finpro?
Yle:
Nasa kielsi lahjasaunan Tim Kopralta
Ylen mukaan Nasa ilmoitti asiasta suomalaista vientiä edistävälle Finprolle viime viikolla. Nasan sääntöjen mukaan astronautit eivät saa ottaa näin mittavia lahjoituksia vastaan.
Elähän viisastele syyllinen mikä syyllinen. Ei lahjominen kannata, siitä käryää ihan varmasti:)
Erittäin nolo tilanne meille suomalaisille sniiiif....
Ihan justiin meni presidentin linnaa kohti huippu journalisti KORVOLA, MOTTI kädessä. Ottavat varmaan vähän hapanta miettiessään miten selvitään tästä sauna KOHUSTA.
Kysymyksessä on ykstyinen yrittäjä ja saunan valmistaja, joka aikoo lahjoittaa saunan Kopralle!
Mutta U.S.A. tiukat normit virkamiehille estävät lahjoituksen, mutta yrittäjä ei aio luopua hankkeestaan, sillä sillä olisi hyvä mainosarvo tuotteelleen.
Älähän nyt kyllä se vaan pressa oli joka asian otti esille kopran kanssa, oli taka ajatuksia selvästikin ja tietenkin junaili juttua eteenpäin.... Ei kon Jonkka tulille ja Korvola Silmin näkemään. :))))))
On varmaan tosi jännää kirjoitella eri nimimerkeillä varma. Ottaako edes puolisosi sinua vakavasti - enpä usko. Sääliksi käy puolisoasi, vaikka taitaahan se ollakin niin että ei sulla enää mitään puolisoa ole. Sehän on ottanut ja lähtenyt toisen matkaan. Ukosta kun tuskin on enää muuhun kuin salakirjoittelemaan nettipalstoille.
----nan tunari Tarja!
ei kun valtakunnanoikeuteen vaan!