Aika paljon on Kotikadun katsojaluvut pudonneet sitten alkusyksyn, vaikka onkin tilastossa kolmannella sijalla. Itse lopetin sarjan katomisen jo viime syksynä tähän Laura ja Krisse-suhteen ilmitulemiseen.
Ja nykyäänhän sarja on teinituokio, missä ei ole yhtään onnellista ihmistä tai perhettä. Kaikki ovat, mitä juonipaljastuksiin ja keskusteluihin on luottamista, vain eronneita, karanneita, petettyjä ym.
Kyllä on ikävä vanhaa Kotikatua, siinä oli arkea ja elämän suolaa.
Ja nykyäänhän sarja on teinituokio, missä ei ole yhtään onnellista ihmistä tai perhettä. Kaikki ovat, mitä juonipaljastuksiin ja keskusteluihin on luottamista, vain eronneita, karanneita, petettyjä ym.
Kyllä on ikävä vanhaa Kotikatua, siinä oli arkea ja elämän suolaa.
Vastaukset 21
Vanhimmat
olen tänä syksynä katsonut yhden jakson netistä...paskaa se on.
Osoittaudut äärettömän kapeaksi katsannoiltasi. - Jos koko sarjan katsominen piti (muka) lopettaa siksi, että kaksi ihmistä rakastaa toisiaan. Onko sillä SINULLE mitään väliä, että he sattuvat olemaan naisia? Sinua ei siis häiritse esim. se väkivaltainen naistenhakkaaja tai varastelevat ja ryyppäävät sekot?
Rakkasus tekee ihmeitä. Sinä käännät sille selkäsi.
Olet kuitenkin niin kiinnostunut Kotikadusta, että klikkaat täältä sivut auki... hmmm ehkä sittenkin katsot?
Niin minäkin!
http://www.finnpanel.fi/tulokset/tv/vko/top/viimeisin/
6. Tohtori Kiminkinen su 550 000
7. Kotikatu to 543 000
8. Kuuden Tv-uutiset ja sää su 532 000
7. Kotikatu to 528 000
12. Kotikatu to 413 000
paska romahti totaalisesti
4. Kotikatu 584 000
7. Kotikatu to 486 000
9. Kotikatu to 497 000
Voi helvetti mitä idiootteja on nykyisin tätä sarjaa käsikirjoittamassa. Kuin salkkareiden toisintoa. Ikävää, että telkkarin ainoa kunnollinen sarja näin pilattiin.
ihan perseestä tämä ******touhu.This is The End.
Joo ennen oli hyvä sarja,ei ollut rikollisuutta ja väkivaltaa jota salkkareissa tuntuu olevan? En ole kylläkään katsonut,kuin pari salkkarijaksoa ja se riitti.En kyllä enää pysty kotikatuakaan katsomaan,kuin vähän alkua.On mennyt huonoksi jos ei parannusta tule,lopettaa moni muukin sarjan katsomisen.En pidä,kun entiset pääosien esittäjät näkyvät harvemmin,kuin teiniopiskelijat.Nyt kaikki keskityy vaan heihin,maikkarilla on salkkarit nuorisolle,katsokaa te sitä.Meille keski-ikäisille ei tule muutenkaan mitään kivoja sarjoja?
Hyvin näytte olevan kärryillä tapahtumista kaikki vaikka "ette katso ko sarjaa enää". Valitus vaan jatkuu.
ja eikö Kotikadussa muka ole ollut rikollisuutta ja väkivaltaa aiemmin? Muistelkaapa vähän tarkemmin, ihan ekalta kaudelta alkaen.
Sanopa muuta. Jo ihan ekasta kaudesta lähtien on petetty, huijattu, varastettu, pahoinpidelty, istuttu oikeudessa, saatu tuomiota, erottu jne. Ei mitään uutta tämän taivaan alla.
Aikaisemmin Kotikadulla oli yli miljoona katsojaa. Kun uusi tuottaja alkoi sorvaamaan sarjaa "nykyaikaisemmaksi" on sitten päästy näihin lukuihin. Vanhojen tuttujen henkilöiden luonteet muuttuivat ykskaks ihan toiseksi ja sekaan alettiin syöttää yhä enemmän salkkarityyppistä teinipaskaa. Siinä on syy laskeviin lukuihin.
Kotikadulla oli miljoonayleisö joskus 1990-luvulla ja 2000-luvun alussa. Nyt on jo usean vuoden ajan ollut 600 000 ja 700 000 välillä. Eivätkä mielestäni kaikkien kotikatulaisten luonteet ole yhtäkkiä muuttuneet, kyllähän ihmiset tosielämässäkin muuttuvat erilaisten syiden ja tapahtumien seurauksena, erityisesti iän myötä. Enkä suostu vertaamaan nykyistä Kotikatua Salkkareihin, kyllä edellä mainittu on mielestäni huomattavasti epätodellisempi.
Unohdin sanoa, että kyllähän monella hahmolla on mielestäni edelleen sama luonne kuin ennenkin.
2010 katsoija 500 000
juonen käänteet on samoja kuin salkkareissa, salkkarit on vaan aidosti hömppää, tämä kotikatu on olevinaan parempaa ja uskottavampaa...
katso ennemmin Kalliota neloselta: http://www.nelonen.fi/ohjelmat/kallio/etusivu
harmittaa ,kun kotikatu muuttui kahdelle päivälle.torstai-ilta oli hyvä ja tunti sopiva aika.Perjantaina on muuta ohjelmaa,mökille menoa,viikonloppu ohjelmaa ja esim nyk.maajussit.Joten puolituntinen kotikatua jää unholaan.Harmi vain,oli yksi harvoista sarjoista, joista katsoin kaikki jaksot, siis ennen "vanhaan aikaan".
kyllä olis saanut jatkua entisenlaisena :( nykyään näytetään ihan liikaa esim juuson, hannan ja muitten nuorten kuvioita... vanhempaa kaartia paljon vähempi :( tai sitten jannen korjaamoa.. :( muutenkin olisi ollut paljon parempi jos jakso tulis vaan kerralla. ei meinaa millään muistaa katsoa perjantain jaksoa..vaikkei siinä tietysti isoa vahinkoa tapahdu.