Keskustapuolue on oikea valinta

Valinta on selvä. Ei tarvi olla vasuri ei oikeistolainen. Tasapuolinen valinta keskeltä on Keskustapuolue.
23238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

tulokseen olen tullut. Keskusta on keskellä. Keskusta on tasapuolinen. Keskusta on puolueista paras, minulle mieluinen.

Äänestä
  • Keskusta paras

    Äänestä

Oikea valinta mm. koijareille, moraalittomille, lestadiolaisille ja agraarikommunisteilla.

Äänestä
  • Vasemmistoliitto ja SDP ovat auringonlaskun puolueita. Suomalaiset ovat jo liian kauan olleet demarimafian ikeessä. Ihminen, joka uskoo työntekoon ja yrittämiseen ei voi äänestää orjatyölaki- ja yrittäjävastaista SDP:tä. Vain yrittämisen kautta tulee hyvinvointia ja työpaikkoja Suomeen.

    Suomessakin pitäisi ryhtyä mafian vastaiseen taisteluun.

    Äänestä

  • tommi7 kirjoitti:

    Vasemmistoliitto ja SDP ovat auringonlaskun puolueita. Suomalaiset ovat jo liian kauan olleet demarimafian ikeessä. Ihminen, joka uskoo työntekoon ja yrittämiseen ei voi äänestää orjatyölaki- ja yrittäjävastaista SDP:tä. Vain yrittämisen kautta tulee hyvinvointia ja työpaikkoja Suomeen.

    Suomessakin pitäisi ryhtyä mafian vastaiseen taisteluun.

    käsikirjasta. Kun öljy loppuu niin pitäsi siirtyä ajoissa toiseen vastaavaan energiamuotoon, josta hyödyn saavat ne jotka omistavat voimalaitokset.

    http://www.demari.fi/content/view/7614/

    Äänestä

Keskusta on hieno puolue ja siellä on upeita ihmisiä. Ei mitään urpuja.

Äänestä
  • äänestettävä kepua seuraavissa vaaleissa

    Äänestä

mutta eikös teiltä kepukoilta sitä saa kun lupaa kannattaa kovia maataloustukiaisia ja pieniä metsäveroja.
Pahitteeksi ei ole myöskään vahva impivaaralainen asenne ja kaiken uuden vastustaminen.

Äänestä
  • eiks toi kaiken vastustaminen ole monopolisoitu äss dee peelle.

    Äänestä

  • fgtj kirjoitti:

    eiks toi kaiken vastustaminen ole monopolisoitu äss dee peelle.

    17.10.-94 IS:
    ”- Ei sitä selvänä voi pitää. Jäsenyyden toteutuminen ei ole varmaa tämän tuloksen valossa, Väyrynen puolestaan protestoi.”
    - - -
    - Jos Ruotsin kansa sanoo ei, eduskunta hylkää jäsenyyden. Jos Ruotsi sanoo kyllä, eduskunta ehkä hyväksyy Suomen EU-jäsenyyden, kuului Väyrysen huikein analyysi.”

    ”He sanovat (kansanedustajista) EU:lle ei:
    kepu:
    Aittoniemi Sulo
    Koistinen Annikki
    Röntynen Kalle
    Vihriälä Jukka
    Viljanen Pekka
    Vuorensola Markku
    Väyrynen Pavo
    - - -
    vas:
    Astala Heli
    Laakso Jaakko
    Laine Ensio
    Tennilä Esko-Juhani”

    Äänestä

Kepu on liian oikealla. Itsenäisyyspuolue ei ole oikealla eikä vasemmalla, vaan koko kansan puolue.

Äänestä

Kyllä näin tavallisen tallaajan näkökulmasta Kepu on vasemmistopuolue. Ihannoihan Kepu Neuvostoliiton aikaa ja oli aina sinne suuntaan rähmällään. Kepu on aina ajanut vain omia eli agraarisosialistien asiaa lypsämällä kymmeniä vuosia miljoonia maataloustukien muodossa kansalaisten maksamista veroista. Kepu haluaa myös, että kepulaisuuteen liittyvistä ikävistä asioista ei sai kirjoittaa (sananvapauden rajoittaminen). Siltarumpupolitiikka ja iltalypsyt kuuluvat myös perimmäiseen Kepulaisuuteen.

Kepu ei todellakaan ole neutraali puolue vaan yhden asian ja pysähtyneisyyden ajan puolue.

Äänestä
  • peräti jotain muuta. Osta uusi levy ennen kuin tuosta menee neula läpi.

    Äänestä

Ehdottomasti, kun maailman väkiluku kasvaa seuraavan 30-40 vuoden aikana yli 2,5 miljaardilla, ja elintarvikkeiden kulutus lähes kaksinkertaistuu, samassa ajassa, niin maaseutua kyllä tarvitaan. Ottaen huomioon myös ilmastonmuutoksen, päiväntasaajan alueilla elintarvikkeiden tuotanto väheenee entisestään, liiallisen kuivuuden takia.

Tuotanto siirtyy pohjoisille ja eteläisille pallon puoliskoille, joten suomenkin elitarvike tuotannon on lisäännyttävä, jopa kaksin tai kolminkertaiseksi. Aikaa on vain tuon verren kolmekymmentä vuotta, muutos on todella hirmuinen. Ja mitä tulee hintoihin, niin nautiskellaan nyt vielä muutama vuosi varsin kohtuullisista elitarvikkeiden hinnoista.

Kun tulee ruuasta pula, niin sitten se vasta maksaa, hinnat nousee räjähdysmäisesti. Tällä hetkellä noin miljardi ihmistä näkee nälkää, mutta siloin se on montakertaa yleisempää.Öljykriisi tuntuu silloi kalpealta kangastukselta, kun sen tilalle keksitään uusia polttoaineita, mutta ruokaa on vaikea korvata millään muulla korvikkeella.

Joten nauttikaa ihmiset vielä hetken puhtaasta ja kohtuuhintaisesta kotimaisesta ruuasta, sillä sukupolven päästä se saattaa olla jo kovin kallista. PS: kyllä sitä puolalaista vadelmaa voi vasurit syödä,tuskin siihen kuolee, vain sairastuu, valitettavasti.

Äänestä
  • Hyvä juttu

    Äänestä

mutta en seuraavan kerran koska Matti valitsi 2 Rkp:laista ministeriksi hallitukseen ja nyt siellä on vielä ruotsinkielinen Stubb ulkoministerinä. Oliko Vanhasen pakko ottaa kaksi ihmistä tuosta rasistisesta puolueesta joka ajattelee vaan omaa etuaan kieliasioissa ja halveksuu suomenkielisiä.
Voisiko joku kertoa tavalliselle suomalaiselle, miksi ruotsinkielisellä on niin suuri edustus Eduskunnassa, mediassa ja lehdistössä?

Äänestä
  • demarithan on joukolla todistelleet sitä, kuinka huolissaan ovat ruotsin kielen asemasta. Lipponen sai oikein Freudenthal palkinnonkin asiasta. Hienoa että sos.demit pitävät sivistyskielen puolta Suomessa.

    Vähän kyllä närästää se, että Freudenthal oli tunnettu mielipiteistään, että piti suomalaisia vähän alempana turjaanisena rotuna.

    Äänestä

  • turjaani kirjoitti:

    demarithan on joukolla todistelleet sitä, kuinka huolissaan ovat ruotsin kielen asemasta. Lipponen sai oikein Freudenthal palkinnonkin asiasta. Hienoa että sos.demit pitävät sivistyskielen puolta Suomessa.

    Vähän kyllä närästää se, että Freudenthal oli tunnettu mielipiteistään, että piti suomalaisia vähän alempana turjaanisena rotuna.

    kaikkimiehet tykkää seon V()()()N kieli

    Äänestä

Onhan se kepu oikea valinta, jos hyväksyy vilppirahat, valehtelun, täysin mieltä vailla olevan selittämisen, vastuun pakoilun, eläkeläisten työllistämisen nuorien ja terveiden kustannuksella, leipäjonot, alueellistamisen, tuottavuusohjelman, pakkosiirrot, koulujen lakkauttamiset, vanhusten hoidon huonontamisen, terveyshuollon alasajon, ulkomaalaiset elätit, jne. Näissä yhteyksissä kepu ei petä, vaan yrittää pistää asiat vieläkin huonommiksi.

Äänestä
  • Keskustan tarpeellisuudesta...

    Äänestä

ja huvittavaa miten tänne kepun palstalle ajautuu kaikki kommareista sossuihin

Äänestä

Saatan vaihtaa seuraavalla kerralla Keskustaan, koska punikkidemarit sitä noin yrittävät teilata.

Äänestä

Sitä kai tarkoitat, kun Keskustapuolue lakkasi olemastya jo vuonna 1986. Sen jälkeen maalaisliitto on käyttänyt peitenimeä Suomen keskusta. Kiva, ettet sinäkään kehota ketään sitä äänestämään; hyvä, sillä rikokseen kehottaminen on rangaistava teko!-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


H.Moilanen kirjoitti:

Valinta on selvä. Ei tarvi olla vasuri ei oikeistolainen. Tasapuolinen valinta keskeltä on Keskustapuolue.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu