Voitin vedonlyönnissä huomattavan summan rahaa, minulla on kumminkin ulosotossa paljon enemmän kuin voittosumma Mitään järkeä ei ole velkaa maksaa, koska velat tulevat vanhenemaan joskus ja . Pääseekö ulosottomies käsiksi voittosummaan ? Pitäisikö pyytää Veikkausta maksamaan voitto käteisenä, tällöin tilille ei tule mitään ylimääräistä ulosottomiehen ulottuviin.
Vedonlyönti voitto ja ulostotto
Voittaja---
111629
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jops haluat nähdä niitä voittorahoja, niin pyydä lähettämään kirjattuna kirjeenä shekki tai nouda rahat veikkauksen konttorista.
ei ulosotto niitä sieltä tiedä rosvota.
kaivatataankin lisää tähän maailman aikaan.Toivottavasti vie kaikki.Idiootti !!!
"Näitä pummeja
Ei pummi15.10.2009 22:33
kaivatataankin lisää tähän maailman aikaan.Toivottavasti vie kaikki.Idiootti !!!"
Saanko kysyä keneltä minä olen pummannut ? Sinulle voin kertoa että Ulosottomies ei saa senttiäkään :D Voitin rahat rehellisesti vedonlyönnistä. Selvittelin asiaa ja soitin Veikkaukselle ja kertoivat, että voitossa on joku karenssiaika. Voiton voi hakea käteisenä veikkauksen konttorista ja laittaa rahat toisen henkilön tilille.
Tavaraa, palveluja, yms maksamatta niitä.
Nyt olisi sitten aika maksaa. Mutta viesteistäsi päätellen menet luultavasti baariin hummaamaan voittosi (ts. rahat jotka olet muille velkaa) ja leuhkimaan kavereille kuinka massia riittää.
Säälittävää.
3 vkoa on karenssi ennnkuin maksavat ja enpä ihan usko että uo setä sun tiliäs jokapäivä käy tsekkaamassa..on muutama muukin kaveri joka sinne pystyssä.mutta itse voittaneena myös ,soitin uo miehelle ja maksoin osan pois ja sitten loput meni asuntoon.
"Tavaraa, palveluja, yms maksamatta niitä.
Nyt olisi sitten aika maksaa. Mutta viesteistäsi päätellen menet luultavasti baariin hummaamaan voittosi (ts. rahat jotka olet muille velkaa) ja leuhkimaan kavereille kuinka massia riittää."
Voin kertoa, että ulosottoni syy on yrityksen konkurssi (yritys työllisti paraimmillaan 10 henkilöä, syitä miksi meni konkurssiin on monia, en täällä niitä ala selvittämään). Ja tiedoksi sinulle en käytä alkoholia (paitsi viiniä joskus ruuan kanssa), laita tilinumero niin pistän sulle rahat yhteen olueen tai vaikka kahteenkin ;) Voin sitten leuhkia siitä sulle :D
olet pummaamassa. Itsehän esitit että odottelet niitten vanhenemista. Sehän on pummaamista mikäli jokin on
Onneksi olkoon! Pakko onnitella, nauti elämästäsi! :) Olen itsekkin velkaa, en todellakaan paljoa, mutta voisin kuvitella itseni samaiseen tilanteeseesi ja olisin iloinen!
ei muutakon rai rai viinaa ja villejä naisia ulosottoon ei kannata maksaa mitään
hei jos haluat auttaa minua vähän joulun vietossa niin ota yhteyttä ps. luepa tekstini mummeli63