Ostin kesällä uuden auton ja huomasin hetki sitten kun luin käyttöopaskirjan netissä, että siinä on Webasto! :) Kävin äsken laittamassa ajastimen päälle. :) Oli vain pakko kertoa!
Hahaha
vielä onnellisempi
360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Webasto hörpöttää kuusi (6) desilitraa bensaa tunnissa. Keskimääräisen kaksituntisen käyttökerran aikana kuluu siis 1,2 litraa bensaa auton lämmitykseen. Jos kuukauden aikana talvella käytetään joka päivä Webastoa auton lämmittämiseen vaikkapa kerran aamulla töihin lähtiessä ja kerran iltapäivällä ennen töistä tuloa, on käytetty bensaa 72 litraa pelkkään lämmitykseen. Se on 93,60 euroa kuukaudessa litrahinnan ollessa 1,30 euroa. Onnea valitsemallasi tiellä. Tuonkin summan voisi investoida paremmin, esimerkiksi ravintolailtaan. Ravintolassa istuminen on kuin panisi rahaa pankkiin.
polkupyörän kesällä ja ihan äsken, tunti sitten, huomasin että siinä on polkimet, hah hah haa. Oli ihan HAH HAH pakko kertoa tämäkin. Se on MUNAMANKELI.
Vai että ravintolailtaan :) Sinä et tule kovin pitkälle pärjäämään tässä maailmassa! En tiedä miten paljon polttoainelämmitin kuluttaa, minulle se on ihan samaa. Sitäpaitsi se toimii dieselillä eikä bensalla.