Venäjä ostaa Suomen

Ei enää yhtään maakauppaa venäläisille. Hallitus nukkuu ruususen unta todellisen uhkakuvan edessä. Venäläiset ovat tulossa puolustamaan etujansa! Laki ulkomaalaisomistuksen rajoittamiseksi saatava ripeästi mm. niiltä mailta, jotka eivät salli vastavuoroisesti ostaa oman maansa maita.
256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lakeja rajoittamaan maakauppoja, sillä syrjäseutujen autioituminen on suurempi ongelma kuin ulkomaalaisten ostamat tontit. Rikkaat venäläiset perustavat yrityksiä näille tonteille.

Äänestä

Venäläinen on viisas. Kun hän näkee suden, hän ampuu sen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viipurin poika kirjoitti:

Ei enää yhtään maakauppaa venäläisille. Hallitus nukkuu ruususen unta todellisen uhkakuvan edessä. Venäläiset ovat tulossa puolustamaan etujansa! Laki ulkomaalaisomistuksen rajoittamiseksi saatava ripeästi mm. niiltä mailta, jotka eivät salli vastavuoroisesti ostaa oman maansa maita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu