Ja hurrien painajainen.
Aamen.
Aamen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
"Heikki Tala on palstan kunkku"
Tottakai on. tietääkseni hän on ainoa, joka on julistautunut kielipolitiikan kuninkaaksi.
on se täyshölmö!!
Linkki pliis. Ei vaineskaan. rautalapio vain taas valehtelee.
tai taitaa taas olla sekoilujasi svekolapioja.
Miksi muuten irroittelet Talan sanomisia, niin että jätät koko lauseen tai kappaaleen esittämättä ja leikkaat vain sieltä sitten sinulle mieluisat palat ja vääristelet asioita kuten tietenkin palkkalapiojan tehtäviin kuuluu?
Ahdistaako hurrien lakeijaa?
"Ahdistaako hurrien lakeijaa?"
naurattaa enemmän HörhöHeikin juttut :D:D
Harvoinpa täällä kokonaisia kirjoituksia lainataan. Heikin teksteissä toistuvat sitä paitsi niin usein lukiolaiset ja jotkut numerosarjat että ihan informatiivisista syistä kannattaa ottaa esille se osa jota kommentoi.
Muuten voisit esittää nyt väitteillesi lähteen. Teepä niin.
Etkö sitten usko, että Heikki tosiaan julisti itsensä takavuosina kielipolitiikan kuninkaaksi? No, onhan se uskomatonta, mutta ihan totta kuitenkin, Sellainen se sun heikkis on.
Paitsi kielipolitiikan kuningas, niin olen myös Terveyskeskushammaslääkäriyhdistys ry:n kuningas 19.4.1989 lähtien. Täytin silloin 50 vuotta ja TKHLY:n lähetystö tuli onnittelemaan ja julisti minut kuninkaakseen. He antoivat kuninkuuden symbolit kruunun ja valtikan. Pitääkin ihan ottaa kuva niistä ja laittaa kotisivujeni kuva-albumiin. :-)
Otat kesken lauseesta pari pätkää ja sitten svekohörhöilet.
Miksi
Ahdistaako kun rkp:n hurreilla tulee takaiskuja, viimeksi tämä Tammisaaren sairaala.
Tähän lähde, kiitos.
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8526702/40342478
kunkku, eli Tala :D:D
http://www.pirkka.fi/system/files/common/Kuningas_0.jpg
suosikkikunkku, Gustav den III, ihailkaa!
http://www.hameenvanhanlinnankilta.fi/kuvat/RuotsinKuningasKustaaIII.jpg
http://www.simplesite.com/Tala/13312245?i=31644049
KUN NIILLE MENEE NIIN MENIJÄN TIETSIKKA SAASTUU JA JÄRJESTELMÄ KAATUU!!!
VAROKAA TALAN SAASTUTTAVIA SIVUJA!!!!
virusten sinkoilija on tala
Vaikka käyty on.
hurri puhuu paskaa
ei voi olla kuningas!
pois ehdokkaiden joukosta.