Niin
Onkos täällä ketään Nokia mIssionin uhreja ?
Onkos täällä ketään Nokia mIssionin uhreja ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei, on vain Nokialla Jeesuksen nimessä parannettuja. Ylistetty Jeesuksen kristuksen parantava rakkaus.
Meinasin kuolla nauruun, kun katselin Nokia mission spedeä pastoria ja hänen hurmospäistä sekoilua ja julistusta :) Juma vieläkin mä repeilen, kun muistaa sen tapauksen tellusta :) Hassumpaa ukkoa ei ole olemassa, heh heh.
Loput on eri syistä osastolla.
Täälä on vain Nokia-optiomiljonäärejä ja Nokian juomavedestä sairastuneita.
http://www.nokiamissio.org/index.php?option=com_content&view=article&id=374:jonnan-todistus-jalka-kasvoi&catid=73:videoarkisto&I
Nimittäisin tätä kristillisyyden kaapuun puetuksi spiritismiksi.
Olen Nokia-missiolainen (en ole kuitenkaan liittynyt jäseneksi Nokia Church-seurakuntaan). Ensimmäinen tämän viestiketjun kirjoittaja on pettynyt johonkin henkilöön tai muuhun Nokia Mission toiminnassa. Asia kannattaisi selvittää asianomaisen henkilön kanssa.
Markku Koiviston esiintyminen voi vaikuttaa hassulta, mutta hänen puheensa on kuitenkin raamatullista ja täyttä asiaaa. Hän on ehkä eräs Suomen parhaimmista puhujista. Esiintyminen on jossain määrin amerikkalaistyyppistä. Mielestäni on kuitenkin hyvä, että kokouksissa on elämää, jopa kristillistä tanssia.
tapaiset puhujat ovat suggestoijia. Jotkut kykenevät siihen. Koko liike perustuu tavallaan kansan/ihmisen hypnotisointiin vrt suggerointiin. Samaan kykeni Aadolf Hitler, Stalin ja moni muu muissa pahoissa merkityksissä, mutta uskonto (lahkot liikkeet...) perustuu täysin samaan. Ihminen saatetaan hurmoshenkiseen tilaan ja on "myyty" aatteelle. Sellainen ei ole tervettä. On nähty uskonnon pimeät puolet ja kaikki paha mitä niissä tehdään ja mitä voi tapahtua.
Jokaisella voi olla oma näkemyksensä. En ala väitellä asioista.
katselin netistä sitä sätkyttelyä ja "hengessä juopumista", inhottavan näköistä toimintaa.Sinne vaan ylenantamaan Jumalan kunniaksi, keitä kiinnostaa.Minä pysyn kyllä kaukana.Onneksi eivät enää kuulu ev.lut kirkkoon.