Lipposen ja Heinäluoman koalitio. Täytäntöönpano Bäcmannilla. Tässä on Suomen luottomiehet. Äänestäjät, sanokaa totuus ensi eduskunta vaaleissa. Vaalit ei ollut demokraattiset kun demarit hävisivät naiselle. Veivät oikeuteen eikä tuomittu 2 vuotta linnaa. Lipposen valehtelusta ei Annelia edes sakotettu. Jo on demarivalta menettänyt merkityksen.
Voi polosia kun säälittää. Naureskelija kirjoitti. Ei kepulainen.
Voi polosia kun säälittää. Naureskelija kirjoitti. Ei kepulainen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Valehtelusta päättää omalta kohdaltaan se, joka velehtelee. Anneli päätti puhua niin totta kuin osaa ja voi molemmat korvat heiluen. Kansalaiset ovat tajunneet kuka valehteli, käräjaäoikeus mainitsee pätöksessään valehtelijan, eduskunnan ylivoimainen enemmistö näki kuka valehteli. Eivät tässä ole suinkaan demarit ole olleet painamassa päällimmäisenä. Jokainen joka aikoinaan suerasi eduskuntakeskustelua, saattoi havaita, että eniten närkästyneitä valhetelusta olivat Kokoomuksen Ville Itälä ja kristillisten Bjarne Kallis. Demareilta (Mikko Elo) tuli jopa myötätuntoa Jäätteenmäelle.
totesi, että hänkin on oppositiopuolueen puheenjohtaja eikä hänen faksistaan tullut mitään asiakirjoja.
Paras lohkaisu tästä asiasta.
Kun Kannuksen Kennedy eli kännykkäisä hävisi Haloselle = Suomen kansan enemmistö halusi Halosen presidentiksi, oli kepuloisten punaniskojen älämölö kauheaa.
Suit sait takkia kepuloisittain kääntäen Annelin valehtelu-asiassa homma onkin yht'äkkiä päälaellaan.