;mummelin:: raju sisääntulo!

Nngghh!

Aika ajoin palstalle ilmestyy provosoivasti kirjoittavia nimimerkkejä, joiden elinkaari on yleensä 6-9 kk. Nämä nimimerkit keräävät valtavasti lukijoita ja vastauksia, ja osittain siksi, että ylläpito nostaa heidän aloituksiaan niiden joukkoon, jotka esitellään S24:n etusivulla, ja keskustelujen etusivulla.

Sinne tarkoituksellisesti valitaan joitakin aloituksia, joiden halutaan vetävän lukijoita - eli koukuttavan jäämään palstoille, eli MAINOSTEN vaikutuspiiriin. Kaiken takanahan kuitenkin puhuu raha, joten mainostajille halutaan mahdollisimman paljon mainosten lukijoita... Vähän kuten jenkkiläisten tv-show´den katsomoon palkataan taputtajia ja hihkujia mielialannostattajiksi. Arvattavasti nämä "keskustelunbuustaajatkin" saavat jotain rahallista korvausta vaivannäöstään Enirolta.

Viimeisimpänä on näyttävän sisääntulon tehnyt nimimerkki ;mummeli::, joka nyt ei tietenkään ole mikään oikea mummeli, vaan nuorehko mies. Vanhan naisen ja rajujen kannanottojen yhdistelmällä haetaan vain lukijoita.

10

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elin!

      Mummeli on kummeli.

    • sie...

      turajat...

    • dygtk

      ghdjhk

    • vtdyey

      vkjj

      • .

        .


    • ?

      Missä täällä on mainoksia?

      • Aramis..

        Mistä kuvittelet, että esim. nimimerkin mummeli takana on nuori mies. Et oikeastaan mistään. Mistä on syntynyt harhakuva, että mummot olisivat jotain pehmoja keinutuoliolentoja. Kuule kyllä se on niin, että nuoret miehet ovat paljon nössömpiä kuin mummot. Ne on kuule nämä mummelit pelanneet elämän peliä pitkään ja antaumuksella syöneet, naineet ja manipuloineet ja oppineet oikein taitaviksi manipuloijiksi koska heidän on odotettu olevan pehmoja. Mutta pinnan alla voi olla ruutia ja todellinen anarkistin sielu. Mummoilla kun ei ole kauhean paljon menetettävää, vain kehno eläke tulevaisuudessa eli mitäs mummot muuta kuin sanomaan, että paskaaks tässä. Kaiken maailman puliveivareita sitä on syntynyt ja kuollut , mutta mummot nauraa vanhaan partaans. Ja sieltä pesee.


    • ;mummeli;;

      Saatan olla rajoittunut ja vähän kalkkis. ( sanasokea varmasti). Luen Hesaria ja Kouvolan Sanomia, seuraan politiikkaa ja katselen telkkarista ajankohtaisohjelmia ja vähän viihdettä. Harmikseni ulkomaiset uutis-kanavat eivät meillä näy. Vain tuo ylen 5-kanava, jossa otetaan monesti paremmin kantaa ajankohtaisiin asioihin kuin suomenkielisillä kanavilla.

      Eli, ihan tavallinen mummeli vain. (lapsenlapsiakin on)

      Poistun kanavalta, että saatte sunnuntairauhan.

      • Älä ...

        yritä!


    • ;se sama;;

      Eikä sieltä jäänyt mitään yli "mummelille;;. (siellä joku pappi vaihtoi sukupuolta)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3990
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      196
      3275
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      3006
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      76
      2657
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      379
      2398
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      181
      2072
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1595
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      36
      1576
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1408
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1392
    Aihe