;mummelin:: raju sisääntulo!

Nngghh!

Aika ajoin palstalle ilmestyy provosoivasti kirjoittavia nimimerkkejä, joiden elinkaari on yleensä 6-9 kk. Nämä nimimerkit keräävät valtavasti lukijoita ja vastauksia, ja osittain siksi, että ylläpito nostaa heidän aloituksiaan niiden joukkoon, jotka esitellään S24:n etusivulla, ja keskustelujen etusivulla.

Sinne tarkoituksellisesti valitaan joitakin aloituksia, joiden halutaan vetävän lukijoita - eli koukuttavan jäämään palstoille, eli MAINOSTEN vaikutuspiiriin. Kaiken takanahan kuitenkin puhuu raha, joten mainostajille halutaan mahdollisimman paljon mainosten lukijoita... Vähän kuten jenkkiläisten tv-show´den katsomoon palkataan taputtajia ja hihkujia mielialannostattajiksi. Arvattavasti nämä "keskustelunbuustaajatkin" saavat jotain rahallista korvausta vaivannäöstään Enirolta.

Viimeisimpänä on näyttävän sisääntulon tehnyt nimimerkki ;mummeli::, joka nyt ei tietenkään ole mikään oikea mummeli, vaan nuorehko mies. Vanhan naisen ja rajujen kannanottojen yhdistelmällä haetaan vain lukijoita.

10

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elin!

      Mummeli on kummeli.

    • sie...

      turajat...

    • dygtk

      ghdjhk

    • vtdyey

      vkjj

      • .

        .


    • ?

      Missä täällä on mainoksia?

      • Aramis..

        Mistä kuvittelet, että esim. nimimerkin mummeli takana on nuori mies. Et oikeastaan mistään. Mistä on syntynyt harhakuva, että mummot olisivat jotain pehmoja keinutuoliolentoja. Kuule kyllä se on niin, että nuoret miehet ovat paljon nössömpiä kuin mummot. Ne on kuule nämä mummelit pelanneet elämän peliä pitkään ja antaumuksella syöneet, naineet ja manipuloineet ja oppineet oikein taitaviksi manipuloijiksi koska heidän on odotettu olevan pehmoja. Mutta pinnan alla voi olla ruutia ja todellinen anarkistin sielu. Mummoilla kun ei ole kauhean paljon menetettävää, vain kehno eläke tulevaisuudessa eli mitäs mummot muuta kuin sanomaan, että paskaaks tässä. Kaiken maailman puliveivareita sitä on syntynyt ja kuollut , mutta mummot nauraa vanhaan partaans. Ja sieltä pesee.


    • ;mummeli;;

      Saatan olla rajoittunut ja vähän kalkkis. ( sanasokea varmasti). Luen Hesaria ja Kouvolan Sanomia, seuraan politiikkaa ja katselen telkkarista ajankohtaisohjelmia ja vähän viihdettä. Harmikseni ulkomaiset uutis-kanavat eivät meillä näy. Vain tuo ylen 5-kanava, jossa otetaan monesti paremmin kantaa ajankohtaisiin asioihin kuin suomenkielisillä kanavilla.

      Eli, ihan tavallinen mummeli vain. (lapsenlapsiakin on)

      Poistun kanavalta, että saatte sunnuntairauhan.

      • Älä ...

        yritä!


    • ;se sama;;

      Eikä sieltä jäänyt mitään yli "mummelille;;. (siellä joku pappi vaihtoi sukupuolta)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      239
      45198
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      25976
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      164
      10791
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9707
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9481
    7. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      9383
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8468
    9. 242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe