oli jällleen oikeassa, Vanhasen olisi pitänyt erota tehtävästään. Näyttää siltä, että Matille on syntynyt käsitys omasta kyvykkyydestään, vaikka kepu valitsi hänen sattumalta ja koska ketään muuta ei sillä hetkellä ollut. Vanhasen energia-visiot on järkyttävät ja eilen MTV3 haastattelussa totesi, että ei ole mitään väliä hänen energiaratkaisujen kustannuksilla ja sitä ei edes pidä kysyä. Oikeat sanat on bioteollisuus ja biotalous. Olisi todella aika siirtää Vanhanen sivuun ja joko keskusta laittaa hänen tilallaan täysijärkisen tai sitten kaikille kepun hankkeille jyrkkä ei.
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Vanhasen suosio pohjalukemissa/1135250173071
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Vanhasen suosio pohjalukemissa/1135250173071
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hallituksen toimiin oli tyytyväisiä 35 %.
Tuija Brax joutuu vihreänä ministerinä valmistelemaan lakia, jolla saadaan purettua päätös olla rakentamatta Kollaan allasta! Se siitä vihreydestä! Saitko edes konjakkia kyytipojaksi aatteesi nieleskelystä?
Vestigia terrent! Nyt odotetaan "hyviä selityksiä", Tuija!
Siitä on pari viikkoa aikaa kun, Vanhanen ja hänen hallituksensa sai kaksi kertaa kansan valitsemalta eduskunnalta selkeän luottamuslauseen - ja vielä perättäisinä päivinä.
Kokoomuskin oli yksimielisesti pääministeriään tukemassa - minkä nyt Ukkola juuttui hissiin.
Ja kokoomus tukee myös bioenergiaa.
samaan tekee teknologiateollisuus ja Ek.. Kannattaa lukea myös päivän Kauppalehden pääkirjoitus;-))
Saa uuden käsityksen siitä, että pelkästään bioenergiaan nojaamalla menetämme muun teollisuuden;-))
Klapeja hakkaamalla toisille, emme saa mitään lisäarvoa;-)) Tuomo, kyllä energianhinnalla on merkitystä suomalaisten hyvinvoinnille, vaikka Matti Vanhanen väittää ihan muuta;-))