Kertoisitteko arvon tamperelaiset mistä baareista saa Lappalaista hanasta? Näitä paikkoja kyllä piisaa joissa on Karjalaa tai Karhua, no kyllä nekin menevät mutta tahtoisin Lappalaista!! vinkkejä kaivataan.... kiitos jo alustavasti.
Lapin kultaa hanassa - Missä? (Tampere)
7
657
Vastaukset
- Oluenystävä
Monessakin paikassa saa hanasta vain Lapin Kultaa, vaikka asiakas haluaisi olutta.
Oluen tekoon tarvitaan myös maltaita ja humalia eikä vain sitä tunturipurojen raikkautta. Ja vettä tulee hanasta kotonakin, ei sitä varten tarvitse mihinkään juottolaan lähteä!- lappari ystävä
No anna ihmeessä vinkki missä (Tampereella) sitä lappista on hanass, suuntaan heti sinne.
- hanaolutIVA
Oy Hartwall Ab on osa Heineken-konsernia. Karjala kuuluu lapparin ohella panimon tuotevalikoimiin. Ole huoletta sillä kummatkin oluet ovat peruslagereita eikä tuotteissa ole päällisin puolin juurikaan havaittavia eroja - ainakaan enää kolmannen tuopin jälkeen. Mikäli haluat olla uskollinen Heineken -tuoteperheelle voit aivan hyvin korvata lapparin karjalalla.
- lappiksen ystävä
On niissä eroja. Karjala on väriltäänkin sellaista tummempaa enkä tykkää sen kitkerästä mausta, tosin juon sitäkin paremman puutteessa. Mistä sitä lappista saa hanasta Tampereelta. Kiitos!
- bryggeri
lappiksen ystävä kirjoitti:
On niissä eroja. Karjala on väriltäänkin sellaista tummempaa enkä tykkää sen kitkerästä mausta, tosin juon sitäkin paremman puutteessa. Mistä sitä lappista saa hanasta Tampereelta. Kiitos!
Tai koklaa "heinäkenkää", et pety. Sitä ei kuitenkaan saa mistään hanasta.
- Lappari pop
bryggeri kirjoitti:
Tai koklaa "heinäkenkää", et pety. Sitä ei kuitenkaan saa mistään hanasta.
Tampereella ainakin Ale Hällänkellari ja Ale Pikajuna myyvät Hartwallin tuotteita: Lappari hanassa, Karjala pullossa :)
- enää
Vietnamilaista olutta ? Suoraa hanoista...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678