Aloin taas tehdä kotivinkkua, mutta vahingossa lisäsin käymisastiaan "superselvikkeen" heti, vaikka se pitäisi panna astiaan vasta loppupuolella. Viikossa pitäisi olla valmista nautittavaksi, mutta miten nyt käy viinin kirkastukselle?? Jääkö himmeäksi litkuksi jos ei lisää uutta pussia vielä lopussa?? Se toinen superselvike-pussi on vielä.
Kotiviinin kirkastus
capo2009
1
1353
Vastaukset
Anna viinin seistä kunnolla lopussa - käytä loppu selvike - ja lappoa pari-kolme kertaa. Älä hölskytä tiinua ja jätä kunnolla lillua pohjalle - kaada pois. Kahdestakymmenestä viidestä litrasta saat parikymmentä litraa hyvää ja kirkasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104738- 36613
- 47603
- 36597
- 30591
- 40585
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34557- 50550
- 36483