Oliko Nils Gustafsson nuoruudessaan RKP:n jäsen ja kovakin svekkomaani?
Nils Gustafsson ja RKP
no katos svekko
8128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
joka todettiin aikoinaan syyttömäksi Bodomjärven veritekoihn?
http://yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=1&ag=2&t=15
Ja sinäkö uskot, että hän on syytön? Tietenkin tyhmä svekko uskoo kaiken. Jos ruotsalaiset tutkijat sanovat ruotsalaisten olevan viisampia niin tottakai se on totta eikös vain, sven?
Suomalaisia tuomareita vai tyhmiä ja rasistisia nettifennoja?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Tulilahden_kaksoismurha
Uskot jos Hennes & Mauritz sanoo etteivät he käytä lapsityövoimaa niin sitten sen täytyy olla totta. Tuomarit vaan halusi jutun pois oikeudesta kun ei rahaa vanhaan juttuun kehdata käyttää. Tyhmiä rasisteja löydät kuule ihan tarpeeksi Ahvenanmaalta ja Vaasasta.
Syyllinen tai syytön. Itse hän taakkansa kantaa, jos on jotakin kannettavaa.
"Jutussa ilmeni paljon myös Holmströmin syyttömyyttä puoltavia seikkoja. Holmström oli pienikokoinen ja pituudeltaan vain 164-senttinen, joten oli vaikea uskoa, että hän olisi yksin jaksanut kantaa tyttöjen ruumiit hankalassa maastossa suoalueelle, haudannut ruumiit maastoon ja vielä peittänyt ne hyvin. Murhaajan oli täytynyt käyttää uhrit peittääkseen lapiota, jota mopolla liikkuneen Holmströmin olisi ollut liki mahdoton kuljettaa herättämättä huomiota. Epäselväksi jäi myös se, mistä Holmström olisi lapion voinut käsiinsä saada. Tutkimuksissa ilmeni, että murhaaja tunsi ennestään murhapaikan eli leirintäalueen maaston. Tämä seikka puolsi Holmströmin syyttömyyttä, sillä hän oli kotoisin ruotsinkieliseltä Pohjanmaalta. Vaikka Hölmströmin syyttömyyttä puolsi moni asia, oli hän kuitenkin käytännössä ainoa varteenotettava epäilty."
Eihän nämä kantaneet syyllisyyttä vuodesta 1918 ja siitä, että tuhosivat venäläisiä Itä-Karjalassa. Muuten veikkaanpa, että Arno Kalervo Anthoni ja Toivo Horelli olivat suomenruotsalaisia. Varsinkin Horelli. Toivo Horellin äidin nimi oli Amanda Giers joten eiköhän sitä ruotsalaisuutta siitä natsista löydy.