Det är inte lätt att vara finskspråkig !!

Fennon är ibland så förvirrad att han inte ens förstår sitt eget modersmål !

Men förtvivla inte, ingen annan normalt funtad varelse gör det heller !

Ingen förstår språket och fenno vill inte lära sig andra språk !

Varför sekulle de göra det, de kan ju inte sitt eget !
198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ja, ja!
Vi är goda.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fjalar Svensson kirjoitti:

Fennon är ibland så förvirrad att han inte ens förstår sitt eget modersmål !

Men förtvivla inte, ingen annan normalt funtad varelse gör det heller !

Ingen förstår språket och fenno vill inte lära sig andra språk !

Varför sekulle de göra det, de kan ju inte sitt eget !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu