Taitaa Niinistö jättää presidenttipelin nuoremmille. Tässä esittäytyy uusi kyky. Osaa jo pitää presidenttimäisiä puheita.
http://www.youtube.com/watch?v=zg6FUhS1Z8g
http://www.youtube.com/watch?v=zg6FUhS1Z8g
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kyllä!
Hänellä on vielä paljon opittavaa presidentti Kekkoselta! Kaiken lisäksi hän valehteli väittäessään Lissabonin sopimuksen vahvistavan demokratiaa. Lissabonin sopimus hävittää myös tämänhetkisen näennäisdemokratian. Todellista demokratiaa ei enää ole. Jos olisi, niin Lissabonin sopimuksesta olisi järjestetty kansanäänestys Irlannin tapaan.
Vakuuttava esiintymistä. Repect, respect. President 2012!!!
2012 presidenttikilvan järjestys: hallitseva johtaja Tarja - kirvesmies Tanu Sulkavalta - kansanedustaja Tony. Paras voittakoon lycka till
Veikatkaa muut paremmin
3. pronssia: Tarja Halonen. ei saa enää osallistua 2012 vaaleihin. Suihkun kautta katsomoon
2. hopeaa: Tanu, soittelee jo urkuja taivaallisessa kuorossa, on läsnä ainoastaan hengessä
Tanu junioorista ei ole jatkajaksi koska vapautettiin armeijasta homoiluitten takia.
1. kultaa: Tony. Ainoa karski ja brutaali hoitamaan tämän maan asioita. Armeijan toiveuni.
WINNER: PRESIDENT OF FINLAND 2012: TONY HALME
tarja on vetänyt pressanviran, vain enää kaltaisensa vinksahtaneet pellet kelpaa tarjapellen aamutohveleihin, kukajakkuun, lippalakkiin sonnustaneina.?
Tarja Halosen taktiikkahan on alusta alkaen "miinoittaa" presidentin virka niin paskaksi ettei halukkaita jatkajia ja ehdokkaita hänelle olisi.
Onhan noita hyviä ehdokkaita vielä ainakin Seppo.