suomalaispakolaisia.

Suomalaiset joutuvat muuttamaan pois asuinalueiltaan ulkomaalaisten takia. Ulkomaalaiset ovat vallanneet jo koulummen, niin, että kantaväestöstä on tullut maan sisäisiä pakolaisia.
Tämä touhuhan alkaa muistuttaa jo pahasti tekemällä tehtyä palestiinalaisongelmaa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikä pakottaa toiset maat sitten ottamaan? On puhuttu että Kansainväliset Terveysjärjestöt? Mutta olisikohan se maiden talous,ja näin on laskettu halvempaa työvoimaa?Liikkuu niin monenlaista huhua,kuten että telakoilla saavat suomalaiset tehdä uudestaan työt jotka ulkolaiset ovat tehneet,mikä tulisi jo kalliiksi? On puhuttu telakoista myös päinvastaista,että ulkolaiset telakkatyöläiset ovat niissä kynttilöitä?Liikemailmoissa ainakin myyntityössä olevat ulkolaiset tavarataloissa ovat olleet hyvin palvelualttiita iloisine ilmeineen. Paljonko kuluu talonrakennustyömailla kokonaissaikaa työmiesten istuessa pitkin missä kukin? kuka maksaa kuppaamisesta? Taloyhtiötkö taikka vakuutuslaitokset? Tuskin alkuperäiset Taoyhtiöiden Saneeraus-ajat koskaan pidä kutiansa? Siinä ns Acateeminen vartti voi venyä useampia kuukausia Haalarimiehillä ja heidän Urakoitsijoillaan?

Äänestä
  • .

    taisi olla ministeri Holmlundin velikin mukana PAKOLAIS BISNEKSESSÄ

    .

    Äänestä

  • BISNEKSESTÄ::: kirjoitti:

    .

    taisi olla ministeri Holmlundin velikin mukana PAKOLAIS BISNEKSESSÄ

    .

    MONTAKO SOMALI PAKOLAISTA VIRO ON OTTANUT ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


varoke kirjoitti:

Suomalaiset joutuvat muuttamaan pois asuinalueiltaan ulkomaalaisten takia. Ulkomaalaiset ovat vallanneet jo koulummen, niin, että kantaväestöstä on tullut maan sisäisiä pakolaisia.
Tämä touhuhan alkaa muistuttaa jo pahasti tekemällä tehtyä palestiinalaisongelmaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu