Moniko armeijassa työskentelevistä on homo

___________________

Heti kutsunnoissa selviää fiksummille että siellä olevat puolustusvoimienäijät ovat tulleet katsomaan nuoria poikia myös "sillä silmällä" ja hakeutuneet tehtäväänsä samoin perustein kuin pedofiili lastentarhaan.
Näillä homopedofiiliäijillä on sitten vapaat kädet tehdä tuleville alokkaille aikanaa mitä mielenkiintoisimpia temppuja.

Taas otsikoissa on ollut pedofiili joka on työskennellyt lasten parissa, yhtä hyvin otsikoissa voisi olla: Homopedofiili nöyryytti alokkaita kasarmilla....
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009103010513563_uu.shtml

9

1242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Yli 18-vuotias on ihan liian vanhaa tavaraa pedofiilille, kun pedofilia tarkoittaa seksuaalista kiinnostusta seksuaalisesti kehittymättömiin lapsiin eli suunnilleen 13-vuotiaisiin ja siitä alas päin.

      En toki tarkoita, etteivätkö jotkut puolustusvoimissa työskentelevät voisi olla erityisellä tavalla innostuneita inttipojista. Eipä silti niin, että heillä olisi vapaat kädet tehdä mitä tahansa, kuten yrität väittää.

      • Näin se on

        Totuus kuitenkin on että 18 vuotiaat pojat ovat henkisesti täysin lapsia, eikä heillä ole mahdollisuuksia ja henkisiä kykyjä puolustaa itseään suljetussa laitoksessa.


    • EVP ja hetero

      Kyllä kapiaisissa on paljon hinttareita. Toivottavasti siirretään toimistohommiin riittävän kauas varuspojista.

    • maahu

      Ottiko komeasti eteen kun tuota rustasit? Tee näin: hanki jostain itsellesi univormu, vaikkapa naamiaispuodista, ja toteuta fantasiasi vaikka sen vakihoitosi kanssa. No ethän sinä keltään saa, hakkaa hanskaasi.

      • Upseerismies

        oikein valtion puolesta ja kiihotun helvetisti siitä ja varuspoikien kyykyttämisestä, pitää aina iltaisin "töiden" jälkeen fantasioida ja heittää mällit univormulle. Saan AINA, mites sinulla, ei taida seistä naisenkaan kanssa, mitä jos kokeilisit univormua ja fantasioisit alastonta varuspoikaa, niin tekee armeijan miehet.


    • homoja on aina olluut jokaisella alalla ja kaikissa ammattiryhmissä. myös armeijan kapiaisissakin niitä varmasti on. armeijassa on kuitenkin kaikki täysi-ikäsisiä, joten mistään pedofiliasta ei voida puhua tässä tapauksessa.
      lasten ja nuorten kanssa työskentelevät joutuvat kuitenkin hankkimaan rikosreksiteriotteen jossa ilmenee mahdoliset merkinnät esim huumausaineiden käytöstä/välittämisestä, pedofiliasta, väkivallasta tms saaduista tuomioista.

    • Self life !

      saavat järjestelmältä vaatteet, ruuan , asunnot ja ajatusmaailman, puhumattakaan vieteistä....järjestelmä on kapi ukolle tosi Demokraattista touhua, mitään ei tarvitse (ei saa) ajatella itse !!! Ja kapi-mölli saa vielä "käskettyä" kunnioitustakin.....ainakin näennäisesti.

    • Selvä juttu
      • sinne armeijaan

        vapaudu paljon työpaikkoja, kun tuokin potkittiin pois?
        Miksi ne muut olis jätetty?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      248
      3161
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      19
      1760
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      23
      1453
    4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      132
      1285
    5. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1258
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      78
      1228
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1072
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1045
    9. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      972
    10. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      967
    Aihe