86% Vaatii kansasta, Vanhasta eroamaan

niin myös Kääriäinen ja moni muukin keskustavaikuttaja:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009103010513760_uu.shtml
14118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

koskaan. Mattihan ei ole väärässä missään, ei edes ydinvoimakysymyksissä... Mutta Matin pitäisi jaksaa jatkaa ja päästäisiin kepun suhteen länsimaiselle tasolle.

Äänestä
  • Niihän ne aina luulee!
    Katsois kannatusluvut itse!

    Äänestä

Matti Vahanen on ottanut sellaisen linjan, että hän kaikessa väittää päinvastaista, kuin mitä asiat todellisuudessa ovat. Matti Vanhanen on omaksunut luimisteluun perustuva epärehellisyyden linjan politiikan teossaan ja siksipä Suomen kansan enemmistö on saanut hänestä tarpeekseen. Suomessa vaan hallitukset istuvat, vaikka tekevät ihan mitä tahansa.

Ajatelkaas vaan, tästä Liisa Hyssälästäkin kepulaiset ovat leipomassa KELA:lle johtajaa, kun kepulainen ja Jorma Huuhtanen sieltä lähtee. Miksi yleensä kokoomus suostuu tällaiseen kepuvedätykseen ja tosiasioiden tunnustamiseen, että näitä kepulaisia Suomessa on vähemmistö ja Suomen kansan enemmistön tahdon vastaisesti näitä kepu petää politiikoita nimittään johtajan virkoihin. Liisa Hyssäläkin on oikea valehtelijoiden kuningatar, kun hänen lupauksensa ovat yhtä hataralla pohjalla, kuin huoran lupaukset - lupasi antaa, ei anna kuitenkaan.

Äänestä
  • Lankinen = monivaimomies
    VANHALA = lautataapelimies
    Kaikkonen = nuosisosäätiömies ja kömpelö tanssija

    Äänestä

  • "yhtä hataralla pohjalla kuin huoran lupaukset-lupasi antaa, mutta ei anna kuitenkaan"

    Kyllä huora antaa, sillä huora ja lutka antavat antamisen ilosta. He eivät ole rahan perään, hepin saaminen on pääasia. Alapäässä on jatkuva kutina kullin perään. Prostituoitu eli maksullinen on eri juttu - no money, no honey.

    Äänestä

Otsikkosi on vähintäänkin ihmeellinen ja prosenttikin on jostain "toverituomioistuimesta" hankittu.

Äänestä

Ei Vanhasella kierrä veri päässä asti, kun on niin pitkä. Siis latvasta laho. Se on todettu jo monesti mediassa töppäilyjen muodossa.

Äänestä

Suomessa on vaalit taas puolentoista vuoden kuluttua. Silloin valitaan demokraattisilla vaaleilla neljäksi vuodeksi eduskunta, joka valitsee hallituksen. Ja vain sen eduskunnan päätöksellä hallitus seisoo tai kaatuu.
Äänestäkää silloin itsellenne mieluisa eduskunta, niin kyllä teille myös hallitus annetaan.

Äänestä
  • Eipä nyt innostuta tuosta äänestyksestä, sillä näitä surkuhupaisia pellejä on vahingossa päässyt ihan hallitukseen asti. Sattumaministerit ovat kokemusten perusteella ei-toivottu vitsaus.

    Äänestä

  • Ketähän äänestäisi? kirjoitti:

    Eipä nyt innostuta tuosta äänestyksestä, sillä näitä surkuhupaisia pellejä on vahingossa päässyt ihan hallitukseen asti. Sattumaministerit ovat kokemusten perusteella ei-toivottu vitsaus.

    jossa on vain ylioppilaita ja epäonnistuneita urheilijoita, no onneksi tuosta puolueesta ei ole yhtään ministeriä. Myöskin lähes faktana voi sanoa ettei lähihistoriassa tulekkaan.

    Äänestä

kepu ei enää kauaa kuseta

Äänestä

Taitaa Sepolla olla jano näin loppuviikosta.

Äänestä
  • ...ei mitään monikansallista kusta juo! Asiamiehiä.

    Äänestä

sen taru ja historia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se on menoo nyt! kirjoitti:

niin myös Kääriäinen ja moni muukin keskustavaikuttaja:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009103010513760_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu