Talousrikos hallitus

Tämän kuvan saa siitä myötämielisyydestä, miten vaalipetosvyyhtejä käsitellään, hallituksen sisälläkin.

Mafia hoitaa tämänmaan asioita edelleen!
5127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

totuus paljastunut, äärioikealla?

Äänestä

voi kun vääräuskoiset aivopestyt jotka luulee olevansa porvareita...
ne JOILLA on 100000e--200000e VELKAA PANKIIN niin EIVÄT OLE PORVAREITA JOS luulevat olevansa.

Äänestä
  • KRP:n talolla. Onko sinne varattu istuntosali?

    Olisi se komeaa, kun pääministerin johdolla hallituksen väki käsiraudoissa marssii!

    Äänestä

  • Abraham kirjoitti:

    KRP:n talolla. Onko sinne varattu istuntosali?

    Olisi se komeaa, kun pääministerin johdolla hallituksen väki käsiraudoissa marssii!

    Unohdit vain että poliitikkoja ei koske samat lait vaan saavat vapaasti ottaa lahjuksia ja siirtää veronmaksajien rahoja vastineeksi liikemiehille yms. Tai sitten lähetetään palveluksista lasku mutta "unohdetaan" periä nämä laskut jolloin vastapuoli saa joka tapauksessa vastineensa ilmaiseksi verorahoilla kustannettuna kuten pitikin.

    Nuorisosäätiössä tutkitaan nyt lahjusepäilyjä mutta ei mainittu keitä henkilöitä siellä epäillään. Mahtaako Vanhanen olla liian iso pamppu rikostutkintaan eli keskitytäänkö jälleen tutkimaan vähäpätöisempiä rötöksiä?

    Ilkka Kanerva joutui eroamaan epäluottamuksen takia tekstiteltyään Johanna Tukiaisen kanssa mutta Katainen/Vanhanen/Pekkarinen/Häkämies koalitio ei joudu eroamaan vaikka on jääneet kiinni huomattavasti törkeämmistä rikoksista.
    ...Muistutan myös että Vanhanen veti Ruususen oikeuteen kohukirjansa julkaisusta "periaatteellisista syistä" mutta ei katsonut lahjussyytteitä tarpeeksi vakavaksi asiaksi "näin tärkeälle poliitikolle" (kuten hän itseään tuossa selityksessään kuvaili).

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Abraham kirjoitti:

Tämän kuvan saa siitä myötämielisyydestä, miten vaalipetosvyyhtejä käsitellään, hallituksen sisälläkin.

Mafia hoitaa tämänmaan asioita edelleen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu