joona leppälä

typerää

en tajua, mitä ihmeellistö siinö on - koska ei sitä jotenkin ymmärrä, että pallo on irrallaan mailassa, se näyttää vaan siltä kuin se olisi siihen liimattu - mitä ihmeen viihdyttävää tuossa olisi, vaikka olisi taitavaa

evvk

8

980

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en ymmärrä

      mihinkään mennä esiintymään - mietitään nyt vähän mihin tuollaiselle olisi käyttöä, minusta todella tylsä

      • miten selviää

        ei sillä pitkälle mennä;

        minusta tyyppi ei ole edes söpö


      • oikeusmurha
        miten selviää kirjoitti:

        ei sillä pitkälle mennä;

        minusta tyyppi ei ole edes söpö

        en hyväksy kansan valintaa, varmaan kaverit ja sukulaiset äänestäneet,

        todella tylsää, jos se on tällaista, en varmasti katso enää


      • asdlolwefwef
        oikeusmurha kirjoitti:

        en hyväksy kansan valintaa, varmaan kaverit ja sukulaiset äänestäneet,

        todella tylsää, jos se on tällaista, en varmasti katso enää

        oivoi, näkisittepä sen kaiken livenä, se on aivan ihmeellistä.. Ja ei se pallo oo siihen mailaan liimattu -.-' mutta odottakaapa vaan finaalia, siellä joona yllättää


      • YkkösFani
        miten selviää kirjoitti:

        ei sillä pitkälle mennä;

        minusta tyyppi ei ole edes söpö

        ...että semifinaaleissa oli ennen suoraa lähetystä useita harjoituksia n. klo 11 alkaen. Jos vedät tuon setin läpi täysillä 4-5 kertaa lyhyen ajan sisällä niin hattua nostan, jos käsissäsi ei tunnu.


    • 50v

      Täällä näköjään asiaa ymmärtämättömät yrittää päteä. Jos ei itsellä taito riitä samoihin temppuhin mitä Joona esitti, niin ei sitä heti tarvitse ruveta toista haukkumaan. Talentissa ei tarvitse olla maailman tai edes Suomen paras, mutta pitää olla ROHKEUTTA tuoda osaamisensa esille. Vellihousut ei uskalla! Semifinaalissa kaikki oli hyviä omalla alallaan, ei välttämättä parhaita, mutta uskalsivat esittää. Kiitos heille.

    • dyjjhkj

      Hyvä esitys! Ei se nii helppoo oo!

      • Terska.

        Teknisesti finaalin parhaat.. siis lajit jotka vaatii harjoittelua todella eikä ole mitään diipadaapa tasolla liikkuvia.. Taitolentoryhmä, Joona ja Elmeri. Iina on lahjakas mutta ei valmis. Markku on kaukana finaalitasosta. Sit se yks hörhö.. lakkipää.. mitä ihmettä se tekee finaalissa??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 134
      3723
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      82
      3214
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      85
      2614
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      7
      2416
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      244
      2343
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2206
    7. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      53
      1099
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      959
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      948
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      839
    Aihe