Mihin kirppikselle myymään?

Mihin kirppikselle Järvenpäässä kannattaa viedä vaatteita ja tavaroita myyntiin. On lasten ja aikuistenvatteita ja koriste-esineitä.

Miten Helmi kirppis, käykö porukkaa ja meneekö kaupaksi. Se olis lähin, olis helpoin käydä siistimässä pöytää. Jos ei oo hyvä niin mikä olis?
3360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ikuisuuskysymys, Eurosetissä menee aina sanoo jotkut ja siellä tuntuu käyvän porukkaa. Ehkä sinun pitää vain kokeilla. Tai tee pari pistokoetta jonon pituudesta kassalla.

Äänestä
  • Kävin tuolla Helmi kirppiksellä eilen katsomassa ja todella paljon siellä oli vaatteita ja tavaraa myytävänä, laidasta laitaan. Lähinnä katsoin niitä mitä itse aion myydä eli nuorten muotivaatetta, naisten vaatteita ja lasten vaatteita ja kaikkea siellä näkyi olevan. Mutta mihin kiinnitin huomion, oli että hinnat oli melko alhaiset ainakin joissain pöydissä eikä siellä paljoa asiakkaita näkynyt (saattoi tietysti olla vain huono ajankohta). Loistavat tilat siellä kyllä on.

    No, pitää käydä se euroset vielä katsomassa.

    Äänestä

  • ap kirjoitti:

    Kävin tuolla Helmi kirppiksellä eilen katsomassa ja todella paljon siellä oli vaatteita ja tavaraa myytävänä, laidasta laitaan. Lähinnä katsoin niitä mitä itse aion myydä eli nuorten muotivaatetta, naisten vaatteita ja lasten vaatteita ja kaikkea siellä näkyi olevan. Mutta mihin kiinnitin huomion, oli että hinnat oli melko alhaiset ainakin joissain pöydissä eikä siellä paljoa asiakkaita näkynyt (saattoi tietysti olla vain huono ajankohta). Loistavat tilat siellä kyllä on.

    No, pitää käydä se euroset vielä katsomassa.

    Nyt on avattu uusi lastentarvikekirppis Järvenpäähän! Pankaas joku osoitetta, millä sinne pääsee?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myyjätär5 kirjoitti:

Mihin kirppikselle Järvenpäässä kannattaa viedä vaatteita ja tavaroita myyntiin. On lasten ja aikuistenvatteita ja koriste-esineitä.

Miten Helmi kirppis, käykö porukkaa ja meneekö kaupaksi. Se olis lähin, olis helpoin käydä siistimässä pöytää. Jos ei oo hyvä niin mikä olis?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu