Alkostore - ilmaiseksi Viroon?

Jyväskylän Jore

Tallinnassa on näköjään avattu uusi alkoholikauppa, tai en ainakaan ole ennen tuota bongannut.

http://www.vironviinakauppa.eu/

Onko jollain kokemuksia aiheesta? Sivuilla olevan tekstin mukaan viinoille saa ilmaisen kotiinkuljetuksen jos ostaa vähintään 350 eurolla kaupasta tuotteita. Onko joku kokeillut miten toimii?

Tossahan ei nyt tullinkaan mukaan olla mitään väärää... vai?

Toivottavasti toimisi tänne Jyväskylään asti, houkuttelis vietävästi! :)

2

1179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seuraileva

      Eikös tämä ole se sama huijarifirma joka pyöritti Alkotaxia ja vei asiakkaiden rahat - ainakin omistajat ovat samat ?

      • Jyväskylän Jore

        Itsekkin mietin asiaa ja rohkaisin mieleni ja kysäisin asiaa sähköpostilla. Vastauksenkin sain jopa.

        Alkotaksilta on kuulemma ostettu asiakasrekisteri ja nettisivupohja.

        Sen verran sain lisätietoa Alkotaksin tilanteesta että juomat makaavat tällä hetkellä Tullin hallussa ja niitä yritetään koko ajan saada sieltä pois. Itelläkin siellä muutaman satasen satsi odottamassa, toivottavasti ei viskit kerkeä mennä pilalle... :) En koe että yritteliäät virolaiset olisivat mua huijanneet jos tilaamani tavarat makaavat Tullin tiloissa. (ja ne tosiaankin makaa siellä, silminnäkijöitä on...) Kyllähän se ketuttaa, mutta minkäs teet.

        Oli sitten samat omistajat tai ei, en kyllä näe että tämä yritys ois mitenkään huijaus (no eihän Alkotaksikaan ollut, Tulli vaan ei tykännyt) sillä tavarat saa maksaa vasta kaupan päällä. Superalkon tapainen nettikauppa, mutta tuo Supermarket (tuoteluettelo) kiinnostaa... siellä näyttäis olevan vaikka mitä.

        Ja tuo paluukyyti kotiovelle on kyl aika hyvä juttu... porukka keräyksessä... :)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      151
      8863
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      6181
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      61
      4521
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      59
      4422
    5. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      72
      4050
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3813
    7. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3454
    8. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      160
      3355
    9. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      15
      2970
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      2206
    Aihe