Kiitos oikeistopolitiikan elämä on perkeleen tiukkaa. Onneksi muutos tekee tuloaa kun ensin asian menevät päin persettä niinkuin on jo tapahtunut.
Suomi on ihan paska valtio
tuima teini
10123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
HAISTA PASKA KOKO YHTEISKUNTA !
Tää on Paska maa jossa on idiootteja poliitikkoja ja tyhjäpäinen höyrähtänyt luutaämmä presidentin virkaa toimittamassa.Kaiken lisäks täällä on joku vitun pahvi hoitelemassa tätä laskutoimitus tehtävää,jos 4 5 ei ole 9,niin mitä vittua se sitten on?
Joku vitun pahvi on sen koodannut.
tuoreessa blogissaan, tässä lyhyt lainaus oikeistolaisuuden puolustuspuheen alusta.
"Avoin kirje kaikille idiooteille
Eikö politiikka kiinnosta? Tuntuuko sinusta siltä, että ei sillä yhdellä äänelläsi ole mitään merkitystä, kun kuitenkin samat poliitikonketkut siellä siirtelevät muiden rahoja toisten taskuihin vuodesta toiseen kansalaisten mielipiteistä välittämättä? Yritätkö vain elättää itsesi ja perheesi ja viettää laadukasta vapaa-aikaa riippumatta poliitikkojen toilailuista ja sekalaisista kohuista? Jos vastasit kerran tai useammin kyllä, loistavaa! Sinä joko olet idiootti tai ainakin sinussa on ainesta sellaiseksi. Usein toivon, että voisin itsekin olla idiootti aivan kaikessa rauhassa."
http://pasi.blogit.uusisuomi.fi/2009/11/02/avoin-kirje-kaikille-idiooteille/
paitsi joku tyhmä, joka kysellee tyhmiä ketjun avaamisesta.
Miks sä avasit tän ketjun? Mitä nautintoo sä tästä saat??
Tunge oikeistopolitiikkasi sinne vasemmistolaiseen perseeseesi.
Oikeisto ja vasemmisto on samaa sairasta PASKAA,
sysi paskassa suomen valtiossa. Politiikka on pelkkää
kusetusta poliittisen eliitin hyväksi.
Joo kyllä suomi sukkaa pahasti.
Hyvät nuoret kun olette saaneet koulun käytyä(muistakaaa opiskella niitä kieliä ainakin englanti,ruotsi/norja,saksa mitä sujuvammin sen parempi) niin sitten voitte antaa kaksi jalkaisen mielipiteen päättäjille ja muuttaa paremman elintason maahan.
Ei ole mitään järkeä tuhlata kallista elämäänsä johonkin maahan mikä tarjoaa vain paskaa elintasoa sekä muuta ahdistavaa paskaa(ilmasto,kireä idiooti ilmapiiri,kalliit asunnot jne.).
Jos mahdollista niin jo opiskelun alkuvaiheessa yrittäkää päästä ulkomaille suorittamaan opinnot koska silloin myös on helpompi päästä heti töihin valmistumisen jälkeen.Eikä sinne typerään inttiin tarvitse mennä sillä ei ulkomailla olla kiinnostuneita oletko käynyt vai et.
Ja kun on saanut paremman elinympäristön sekä asunut jonkin aikaan ulkomailla niin voihan sitä tulla katsomaan miten siellä SUOLESSA pärjätään jos haluaa.
on niitä paskempiakin, ainaki ööööö, no, siis öööö, no ei nyt kyl tule näin äkkiseltään mieleen.
Jokatapauksessa, oletko kuullut sellaisesta kun resurssipohjainen talousjärjestelmä?
http://www.thezeitgeistmovement.com/