Diilin Minnalta en ostaisi mitään

TalotKaupan

No ei oo tähänkään ohjelmaan todelliset myynnin ja markkinoinnin ammattilaiset lähteneet... ja toisaalta miksipä lähtisivätkään. Mutta nää ihmiset on sitä tasoa, että ne pilais voittaessaan jo koko Hjalliksen projektin imagon. Lähes tulkoon keltään näistä en ostais mitään... Ennen kaikkea läyhääjä Minna. Antti on ihan epäuskottava. Jarno omituinen ja yllättävänkin itseään täynnä. Jostain syystä Jethrosta löytyy mun mielestä uskottavuutta. Kuten myös ilkeästä Heidistä. Jethro on leppoisa myyntimies, mutta markkinoinnin ammattilainen ois hanskannut iisisti edellisen tehtävän...

6

645

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kauas moisista

      ja minua koulutettua ja sivistynyttä ihmistä on kummastuttanut erityisesti naisten halu puukottaa toista( kilpailijaa) selkään. En arvosta ollenkaan sellaisia ihmisiä, jotka eivät osaa käyttäytyä fiksusti.
      Takanapäin haukkuminen ja toisen parjaaminen ja arvosteleminen ei kuulu fiksun ja sivistyneen ihmisen tunnusmerkkeihin. Huh!

    • kehä 9

      Onhan se nyt selväjuttu, että näin maallikkona ajattelee, että ei tuollaiseen projektiin voida valita henkilöä joka jo nyt inhottaa ja oksettaa tv-katsojia.
      Tosi on vaan se, että kyseiseltä paikalta asunnon ostava EI kirjoittele täällä, EIKÄ takuulla katso ko. ohjelmaa.
      Se on asuntokauppaa jossa määrää raha, ja tämä "projektinhoitaja" on vaan juoksupoika/tyttö, joka saa hommasta hyvän korvauksen.

      Minua ainakin kiinnostaisi vaan HINTA, SIJAINTI ja LAATU.

    • kummastus

      mä oon ihmetellyt sitä, että miks Hjallis roikottaa Minnaa ja Heidiä vielä mukana! Aina siellä alkaa toisten mollaaminen ja itsensä kehuskelu missä nämä naiset ovat mukana. Jos minä olisi pomo, niin en varmasti ottaisi näitä naisia töihin, enkä kyllä ostaisikaan mitään heiltä.

      • jaaaananen

        Mikä firma hänellä on / oli ?


      • googgeloija
        jaaaananen kirjoitti:

        Mikä firma hänellä on / oli ?

        ja koulutuspalveluja, LUULLAKSENI, olisko ollut joku Visio M nimeltään.


    • ktmheh

      Klassikko työhaastattelun opetusfilmi kouluille saatiin Minnan haastattelusta ja varsinkin paluusta sieltä.
      Kannattaisi laittaa varmaan youtubeenkin.
      Älkää tehkö näin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      258
      5636
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      60
      2838
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      94
      2566
    4. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      407
      1668
    5. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      104
      1430
    6. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      30
      1249
    7. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      1179
    8. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      267
      1019
    9. Haapaveen nähtävyys?

      Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u
      Haapavesi
      42
      965
    10. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      181
      959
    Aihe