Penskana lainasin kirjastosta usein vhs:sää,jossa oli kolme lyhyttä animaatiota.
Yksi taisi olla Leenun kissa.
Kaikista tärkein,jonka nyt haluaisin löytää vuosien jälkeen oli nimeltään: Mies,joka varasti unia.
Mies varasti kaikilta kyläläisiltä unet ja alkoi sitten myydä niitä heille takaisin. Todella omituinen ja ahdistava animaatio.
Onko kellään tätä animaatiota?
Mikä ahdistava animaatio?
3
1083
Vastaukset
- NoJopas
Tiedätkö minkä maalainen animaatio oli? Oliko suomalainen vai ei?
Mihin tyyliin se oli tehty, nukkeanimaatio, piirretty, pala-animaatio... Osaisitko verrata tyyliä johonkin toiseen animaatioon?
Jos jotain lisä infoa saisi kyseisen pätkän voisi löytää helpommin. :)- IHGTFD66
kerran mä keksisin semmoisen jutun, että
otin kameralla yhden kuvan
liikutin lelua ja otin toisen
kuvan, niin silloin se näytti ihan elävältä
animaatiolta! mutt sitten mä sain selville
myöhemmin että kamerasta olleesta kuvista, että ne oli mennyyt
sekaisin koneella perkelle!!! mä en luovuttanut ja kokkeilin
monia vuosia uudestaan ja eikun meni sekaisin taas!!!!
semmoset ihmiset on paskiaisia ketkä keksii semmoisia
kameroita missä ne kuvat menee sekaisin kun ne
panee kamerastta tietokonneelle! mua ei enää kiinnosta
animaatiotekniikka olen jo liian vanha! ei kiinoosta
lelut millä voisi animaatioita tehdä! ELI MÄ
HALUAN TIETOA ETTÄ MITEN TÄÄ MUN PAHA OLO
SAATAIS POIS, KUN EI ENÄÄ KIINNOSTA ANIMAATIOTEKNIIKKA,
VAIKKA SE OLI MUN AINUT HARRASTUS! MUTT MIKÄÄN EI
ONNISTUNUT SEN TAKIA, KUN KUVAT MENI SEKAISIN PERKELE!!!!
VITTU!!! DFGHJÖÄDFGHJLÖÄ-ADRFGTHYJLÖÄASWERTHN
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1037700Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3686790Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite734155Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293879Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1992341Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os242055- 711860
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps191763Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11630Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11627