Want to join?

Jos on parta, tatskat ja muutama lävistys, voisko tulla mukaan keimeihin? Vai joutusko heti mustalle listalle?
180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saapahan mummot ja papat joilla toinen jalka haudassa jotain ihmeteltävää. Ja onhan se kenttätöissäkin etu kun ovella voi heti sanoa että otatko vartiotornin vai turpaan? En nyt tarkota että parta ja lävistykset tarkoittavat väkivaltaisutta mutta herran pelko olisi tällöin käsin kosketeltavissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Partakala kirjoitti:

Jos on parta, tatskat ja muutama lävistys, voisko tulla mukaan keimeihin? Vai joutusko heti mustalle listalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu