Opetusministeriön Eeva-Riitta Pirhonen ?

"Lukiokoulutuksen kehittämistyöryhmän määräaika on 30.10.2010. Työryhmää johtaa hallitusneuvos Eeva-Riitta Pirhonen opetusministeriöstä."

Onko tietoa kyseisen henkilön kytköksistä RKP:hen vai voidaanko odottaa neutraalia asian käsittelyä?
2757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos halutaan määrätynlainen päätös niin siihen virkaan valitaan sellainen henkilö joka hoitaa homman kotiinpäin. RKP tukee aina henkilön valintaa jos se tietää etukäteen, että henkilö tulee tekemään heidän asiansa puolesta töitä.

-Useimmiten ei ole kysymys pätevyydestä vaan poliittisesta suuntauksesta.

Äänestä

Siellähän on tietoa hänestä ja yksi hänen puheensa videolla.
Tekee yhteistyötä Jyväskylän kanssa, joten tuntuu vähäisen lupaavalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja vi kan kirjoitti:

"Lukiokoulutuksen kehittämistyöryhmän määräaika on 30.10.2010. Työryhmää johtaa hallitusneuvos Eeva-Riitta Pirhonen opetusministeriöstä."

Onko tietoa kyseisen henkilön kytköksistä RKP:hen vai voidaanko odottaa neutraalia asian käsittelyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu