Profeetta otti pedon merkin!!!

Nyt on maailman paras lappeen Rannan profeetta sitten ottanut pedon merkin. Kuten jo kaikki tiedämme, tässä maailmanhallituksen suunnittelemassa rokotteessa on skvaleenia, elohopeaa ja mikrosiru eli pedon merkki ja sen tarkoitus on tappaa 80 % ihmiskunnasta sukupuuttoon. Sen kun ottaa, niin reitti Helvettiin on taattu. Pelastua ei enää mitenkään voi. Nyt kävi siis näin, että ennen niin timantintarkasti kaikissa ennustuksissaan oikeaan osunut profeetta meni ja siirtyi antikristuksen joukkoihin.

OTIN SIKAINFLUENSSA ROKOTUKSEN

Perjantaina 6. 11. 2009 klo 8.40 otin sikainfluessa rokotuksen. Seuraan rokotuksesta mahdollisesti aiheutuvia oireita. Lauantaihin klo 19.00 mennessä ei kipuja, ei punoitusta, ei kuumetta eikä muutakaan joillakin toisilla esiintyneitä oireita. Saamani posti mm. Eskel Israelista mielestäni turhaa pelottelua rokotuksen ottamista vastaan. HV
15572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Höpöjä puhut.Ei tuo rokote ole mikään pedonmerkki,niin kuin ei sunnuntaikaan.Etkö ymmärrä,että antikristus nousee vasta puolivälistä vuosiviikkoa.Sekään ei ole vielä alkanut.On palstalla melkoisia nikkareita,jotka eivät ymmärrä Raamatun profetaallisesta sanasta tippaakaan.Näin se vain on.

Äänestä

Kirjoitat profeettojen tarkkailija erittäin edesvastuuttomasti ja asiattomasti ja mielestäni viestisi tulisi poistaa. Törkeää kirjoittaa että sikainfluenssa rokote olisi pedonmerkki ja tie helvettiin.

Äänestä
  • Elikkä sinulla ei itse asiaan ole mitään sanottavaa, vaan vaadit vain, että totuus sensuroitaisiin pois. Taidat olla salaliiton kätyri?

    Äänestä

ja Jumalan merkki on sapatti. Jo Lutheri näki paavissa antikristuksen ja pedon tuntomerkkejä. Katoliset itse sanovat sunnuntai on valtamme merkki.
Raamatussa on kirjoitettu: Sapatti on oleva merkkinä minun ja teidän välillänne, sukupolvesta sukupolveen, tietääksenne, että minä olen Herra joka pyhitän teidät.

Äänestä
  • Miten sinä otat sunnuntain otsaan tai käteen ja myyt ja ostat ainoastaan sunnuntaipäivällä? Lukisit Raamattua vähän, ennen kuin hourailet tuommoisia.

    Äänestä

  • Adventistit eivät ole kristittyjä! Heillä on salaoppi , ns. temppelioppi, josta ei ole Uudessa Testamentissä mitään ilmoitusta. Se on Väärän profeetan Ellien Whiten keksintöä. Bible Codessa on Raamatun teksteistä löytynyt tuo ilmoitus:Ellen White on Väärä Profeetta! Heillä on muitakin epäraamatullisuuksia, joista kertovat adventismin harhasta pelastuneet kirjoissaan. Kavahtakaa vääräoppista lahkoa!
    Raamattu ei tuomitse sabatin viettoa, ei myöskään Kristinuskon juhlia!

    Äänestä

  • lukenut kirjoitti:

    Adventistit eivät ole kristittyjä! Heillä on salaoppi , ns. temppelioppi, josta ei ole Uudessa Testamentissä mitään ilmoitusta. Se on Väärän profeetan Ellien Whiten keksintöä. Bible Codessa on Raamatun teksteistä löytynyt tuo ilmoitus:Ellen White on Väärä Profeetta! Heillä on muitakin epäraamatullisuuksia, joista kertovat adventismin harhasta pelastuneet kirjoissaan. Kavahtakaa vääräoppista lahkoa!
    Raamattu ei tuomitse sabatin viettoa, ei myöskään Kristinuskon juhlia!

    itse Raamatusta ja miten varoitat, että kukaan ei erehtyisi kumartamaan petoa ja pedonmerkkiä ? Kuka on sinun mielestäsi peto jota varoitat kumartamasta ?
    Mikä non Jumalan merkki ?

    Äänestä

  • olet löytänyt kirjoitti:

    itse Raamatusta ja miten varoitat, että kukaan ei erehtyisi kumartamaan petoa ja pedonmerkkiä ? Kuka on sinun mielestäsi peto jota varoitat kumartamasta ?
    Mikä non Jumalan merkki ?

    Se on piisiru,joka upotetaan oikeeaan käteen injektioruiskulla.Siksi ihmiset,jotka sen ottavat joutuvat kärsimään hirvittäviä tuskia,koska yksi sen aineosista on muistaakseni rikki myrkky.Kun se menee rikki.Se on ollut tehtailtuna jo lähemmäs 20-vuotta.Miksi se on oikeassa kädessä,koska siellä on kaikkein suurin verenkierto,joka lataa "akun"Eu:sta on nouseva antikristus,viimeisen vuosiviikon puolivälissä.Ts.3.5-v ylösoton jälkeen.Antikristuksen alue on EU=vanha Rooman valtakunta.Jumalan merkki on Pyhän-Hengen sinetti.

    Äänestä

  • kirjoituksen, jossa Pohjoismaiden katoliset piispat ovat julkistaneet yhteisen kannanoton pitämään sunnuntain pyhänä.
    Piispat ottavat niin kutsutussa paimenkirjeessään kielteisen kannan kauppojen sunnuntai aukioloille. Ajan loppua kohti mentäessä peto kiristää otettaan merkkiään sunnuntaita kohtaan, lopuksi seuraa kuolemantuomioita tottelemattomia kohtaan, ihan ajan lopussa.
    Ilm.13:15. Ja sille annettiin valta antaa pedon kuvalle henki, että pedon kuva puhuisikin ja saisi aikaan, että ketkä vain eivät kumartaneet petoa, ne tapettaisiin.

    Äänestä

  • kirjoitukset kirjoitti:

    Se on piisiru,joka upotetaan oikeeaan käteen injektioruiskulla.Siksi ihmiset,jotka sen ottavat joutuvat kärsimään hirvittäviä tuskia,koska yksi sen aineosista on muistaakseni rikki myrkky.Kun se menee rikki.Se on ollut tehtailtuna jo lähemmäs 20-vuotta.Miksi se on oikeassa kädessä,koska siellä on kaikkein suurin verenkierto,joka lataa "akun"Eu:sta on nouseva antikristus,viimeisen vuosiviikon puolivälissä.Ts.3.5-v ylösoton jälkeen.Antikristuksen alue on EU=vanha Rooman valtakunta.Jumalan merkki on Pyhän-Hengen sinetti.

    70-vuosiviikkoa oli säädetty Israelin kansalle, joka päättyi vuoteen 34 jKr. jolloin Stefanus kivitettiin ja evankeliumia alettiin saarnata pakanoille.
    69-vuosiviikon tapahtumiin kuuluu vuonna 27 jKr. jolloin Jeesus voideltiin ja puolen vuosiviikon mentyä vuonna 31 jKr. Messias tuhottiin ristillä ja loppu 3,5 vuotta johtaa 70-vuosiviikkoon, joka säädettiin Israelin kansalle.

    Danielin kirja kertoo 69-vuosiviikon tapahtumista, silloin synti sinetillä lukitaan ja pahat teot sovitetaan. Kirjoittamasi aihe 69-vuosiviikosta on täyttynyt yli 2009 vuotta sitten kalenterien mukaan, joka on vuosilukumme. Historiallisissa tulkinsuunnissa on monia virheelllisiä tulkintoja, mutta pahin on se tulkinta mihin itse viittaat.
    Käsitteesi EU:sta on oikea, mutta ajankohdan jälkeiset päätelmät ovat vääriä, sillä antikristuksen vaino tulee olemaan ennen Jeesuksen toista tulemista, johon kuuluu myöskin marttyyreiden aika, jolloin piisirujen kantajat tulevat olemaan vainon alaisina tai vainoojina, ennen Jeesuksen toista tulemista.

    Ylimääräistä ylöstempaamista ei tule olemaan, ennen Jeesuksen toista tulemista, ja ne joilla nyt on jo mikrosirut pankkikorteissaan ovat myöhästyneet lähdössä tuuliin ja pilviin, sillä he opettavat, että he nousevat tuuliin ja pilviin enenkuin mikrosirut otetaan käyttöön valvontavälineinä.
    Pedonmerkkejä on useita, mutta ne kaikki eivät ole vastakkaisia Jumalan merkille, joka on sapatti. Pyhän Hengen merkki ja sinetti kuuluvat niille, jotka pyhittävät sapatin, sillä Jumala on siunannut ja pyhittänyt sapatinpäivän.
    Muita pedonmerkkejä on televisio jossa kuva näkyy ja pedon kuva puhuu sellaisena kuin Luther antikristuksen näkee. Pedonmerkkejä on myöskin raha, sillä Euro-seteleissä on kuvattuna tähtirengas ja silta, joka on yhdys-siteenä maan ja taivaan välillä, aihe on kotoisin Roomasta.
    Tottelemattomuus pedonmerkkiä sunnuntaita kohtaan ja tottelemattomuus Jumalan merkkiä sapattia kohtaan johtaa kuolemanrangaistukseen, jossa pedon antama rangaistus on ajallinen ja Jumalan merkiä kohtaan ikuinen riippuen siitä kumpaa toisilleen vastakkaista merkkiä me kumarramme. Ilm.13:15. Ilm.14:9-10.

    Uusi Maailmanjärjestys tekee tuloaan, eikä Raamattu tunne 7-vuotista vaivanaikaa, eikä sitä edeltävää ylimääräistä ylöstempaamista.

    Äänestä

  • Sapatti oli merkki Jeesuksen ja juutalaisten välillä. Sitten myös kielläät Jeesuksen ylösnousemisenkin, koska se tapahtui kolmantena päivänä eli sunnuntaina. Onko Jeesus Raamatun peto?

    Äänestä

"Joka ei tottele pappia, täytyyy totella lääkäriä ja joka ei tottele lääkäriä täytyy totella kuolemaa, pahain lasten opettajaa!" Luther

Äänestä
  • Eli otat siis mm. Lutherin kirjoituksen "Juutalaisista ja heidän valheistaan" täytenä totena ja mm. poltat synagoogia kuten hän käski? Luther nyt vain sattumalta oli väärässä hyvin monissa asioissa. Lutherin kirjoitukset eivät ole Raamattu!

    Äänestä

  • Profeettojen tarkkailia kirjoitti:

    Eli otat siis mm. Lutherin kirjoituksen "Juutalaisista ja heidän valheistaan" täytenä totena ja mm. poltat synagoogia kuten hän käski? Luther nyt vain sattumalta oli väärässä hyvin monissa asioissa. Lutherin kirjoitukset eivät ole Raamattu!

    Sinun riimitykset on varmaan astetta, paria pyhemmät. ainakin jonkun henken vaikuttamat!!!

    Äänestä

  • joe al shaddai kirjoitti:

    Sinun riimitykset on varmaan astetta, paria pyhemmät. ainakin jonkun henken vaikuttamat!!!

    Tulevaisuuden Ennustusta joka tulee omista aivoistanne. Eläkää elämäänne tässä ja nyt harrastakaa mitä voitte ja kiinnostaa, käykää lenkillä luonnossa ,vesijuoksua saunomista u-hallissa ,lukemista ja vaikkapa kahvilla jonkun ystävän kanssa. Rakastakaa Rakastukaa ja Rakastelkaa! Käyttäkää tämäkin aika minkä täällä olette lähimmäisen auttamiseen konkreettisesti, näinhän Jeesuskin neuvoi. Kristityn velvollisuus on tehdä töitä (täällä ei varman monikaan kirjoittajista työelämässä) ottamalla näin vastuuta lähimmäisistä ja yhteiskunnasta ,tämä on rakentavaa tulevaisuutta. Itsekin olen Uskossa "terveellä" tavalla ,nautin joka hetkestä ja päivästä kiitän siitä Herraa. Muuta ei tarvitse, kun on Pelastusvarmuus. Ei tällaiset pieleen menneet tuhoennustukset mitään rakentavaa ole, päivastoin nämä hajoittavat.Ymmärrän kyllä ,että näitä kirjoittaa paljon henkisesti sairaat (tunnen monia). Heille parempi vaihtoehto olisi kyllä lääkitys ja terapia ensin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Profeettojen tarkkailia kirjoitti:

Nyt on maailman paras lappeen Rannan profeetta sitten ottanut pedon merkin. Kuten jo kaikki tiedämme, tässä maailmanhallituksen suunnittelemassa rokotteessa on skvaleenia, elohopeaa ja mikrosiru eli pedon merkki ja sen tarkoitus on tappaa 80 % ihmiskunnasta sukupuuttoon. Sen kun ottaa, niin reitti Helvettiin on taattu. Pelastua ei enää mitenkään voi. Nyt kävi siis näin, että ennen niin timantintarkasti kaikissa ennustuksissaan oikeaan osunut profeetta meni ja siirtyi antikristuksen joukkoihin.

OTIN SIKAINFLUENSSA ROKOTUKSEN

Perjantaina 6. 11. 2009 klo 8.40 otin sikainfluessa rokotuksen. Seuraan rokotuksesta mahdollisesti aiheutuvia oireita. Lauantaihin klo 19.00 mennessä ei kipuja, ei punoitusta, ei kuumetta eikä muutakaan joillakin toisilla esiintyneitä oireita. Saamani posti mm. Eskel Israelista mielestäni turhaa pelottelua rokotuksen ottamista vastaan. HV

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu