Bensa on SIKAKALLISTA !!

Bensan pumppuhinta on aivan liian kallista. Syynä on täydellinen
kilpailun puuttuminen. Kilpailuvirastokin laiminlyö asianmukaisen
valvonnan ja puuttumisen tilanteeseen.
5287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hinta nousee todella pian mutta ei sitten laske lainkaan tai laskee hyvin hyvin hitaasti.
Ihan peestä tämä suomalainen kilpailu. Täällä vallitsee mettaliteetti "kaikki mulle ja vain mulle ja HETI".

Äänestä

2011 pumppuhinta se vasta on jotain...

Äänestä

Raakaöljyt loppuvat vuoteen 2015 mennessä Nyt lisäksi arabien öljyvaltiot yrittävät rahan voimalla estää sähkö ja muiden korvaavia polttoainetta käyttävien moottorien kehittämisen.

Äänestä

bensahan on tosi halpaa - vain noin euron litra.

ihmeellistä kitinää....

Äänestä

Kilpailun puute on kyllä totta. Mutta ei, bensa ei ole sikakallista, eikä edes kallista.

Kesä 2004 Liettuassa opetti ajattelemaan bensan hintaa vähän eri tavalla. 0,80€/litra ja paikallisen työntekijän kohtuullisen hyvät nettokuukausitulot 500€. Eipä ole sen jälkeen tarvinnut bensan hinnasta valittaa. Jos maksaa liikaa niin jätä auto parkkin ja konttaa minne nyt oletkin menossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jormahä kirjoitti:

Bensan pumppuhinta on aivan liian kallista. Syynä on täydellinen
kilpailun puuttuminen. Kilpailuvirastokin laiminlyö asianmukaisen
valvonnan ja puuttumisen tilanteeseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu