Kansalta ei kysytty mielipidettä EU:n liittovaltiosta. Tule 6.12 KLO: 15:00 eduskuntatalolle osoittamaan paheksuntasi EU:ta vastaan. Ensivuonna olemme osavaltio, Suomen lippu ja kansallishymni = isännänviiri ja laulelma.
Järjestäjä Itsenäisyyspuolue Uudenmaan piiri ja Itsenäisyyspuolue.
http://ipuuusimaa.suntuubi.com/?cat=9
Järjestäjä Itsenäisyyspuolue Uudenmaan piiri ja Itsenäisyyspuolue.
http://ipuuusimaa.suntuubi.com/?cat=9
Vastaukset 19
Vanhimmat
Taistelette tuulimyllyjä vastaan ja olette tuomitut häviämään taistelunne. EU:n uusi perussopimus tulee voimaan 1.12.2009 ETTEKÄ TE IPULAISET VOI SILLE YHTÄÄN MITÄÄN!!
loistavat. Ne kelpaa ottaa hyvin siniristilippumme ja Maamme-laulun rinnalle. Suomi saa olla ylpeä jäsenyydestään maailman menestyksekkäimmässä rauhanprojektissa.
Sillä pian ilveily loppuu. Se on luonnon laki. Noin 10 vuoden päästä lapsukaiset näkevät omin silmin totuuden. Suurvallat eivät pidä suomalaisten etuja tärkeinä. Johan suurin osa suomalaisista on jo menettänyt työpaikkana tämän vuoksi.
Kun kasvatus puuttuu koulujen alasajon vuoksi,niin lapsukaisten luulot ovat liialliset. Miksikähän edellinen sukupolvi taisteli yksimielisenä itsenäisyyden puolesta?
Maailma on muuttunut peruuttamattomasti. Edellisen sukupolven aikana ei ollut esim. internettiä. Tänään minä saan yhteyden hetkessä kavereihini ympäri maailman. Suora yhteys maailman kansalaisten välillä poistaa turhia pelkoja ja ennakkoluuloja. Kun kansainväliset kontaktit alkavat olla arkipäivää nykyisin jo lähes JOKAISELLE ihmiselle (varsinkin nuoremmissa ikäluokissa) ihan henkilökohtaisella tasolla, alkaa kansainvälinen yhteistyö ja yhteiselo tuntua täysin luonnolliselta.
jos se olisi pakkoruotsia ja kaksikielisyyttä vastaan, mutta en EU:ta vastaan.
EU on auttanut meitä kansainvälistymään ja pääsemään eroon Ruotsin vaikutuksesta, joka on aina jarruttanut Suomen elämää monella tavalla.
Vieläkään emme saa uusia tuotteita Euroopasta, ennenkuin nuo ruotsittuneet toimittajat ovat oppineet Eurooppalaisia kieliä ja tiedoittavat niistä.
Olemme aina 10 v. jäljessä muista maista.
Hyvä että tunnustit nuo heikkoudet. Lapsille on luotu inhottava unelma helposta elämästä. Se on pätevin tapa saalistaa kustannuksellanne. Vain harvoilla pää pysyy kylmänä.
Tosielämä onkin toista. Käytännössä sekin on nähtävillä pätevissä TV-dokumenteissa kehitysmaista. Mutta nämähän eivät tosiuskovaisia lapsia kiinnosta. Seurauksena onkin sitten,että karu totuus tuleekin yllättäen. Valitettavasti kaikki satu koituu kohtaloksenne. Mikään ei menetettyä sukupolvea enää pelasta. Kiittäkää siitä namusetiä,jotka teille nyt syöttävät pajunköyttä.
Suomesta tulee mainio provinssi käydä metsällä, siksi EU rajoittaa suurpetojen metsästystä. Maaseutu tapetaan ja asukkaat ajetaan etelän kaupunkeihin. Pääsee EU:n herrat "safarille".
Tapana on ollut tähänkin asti,että asiat menevät suunnitelmien vastaisesti. Siis kaupungit tyhjenevät ja väki joutuukin hikiseen työhön metsiin ja pelloille. Tämähän on sitä todellisuutta.
Paikalla 6.12
JA JOS TULISINKIN, HUUTELISIN VAIN RIVOJA IPULOISILLE
vai tulisit mielenosoitukseen kaksikielisyyttä vastaan? Haluaisit siis päästä eroon lopuistakin Suomen omista ja omintakeisista kulttuurin rippeistä!!!
Ruotsin kieli on suomalaisen identiteetin ja perinteen tärkeä osa. Jos et itse ole oppinut sitä, niin voi voi vaan.
Minkä vuoksi halutaan eristäytyä ja pystyttää keinotekoisia muureja ihmisten välille?
http://www.ksml.fi/uutiset/talous/pekkarinen-suomi-kärsii-epäsymmetrisestä-shokista/503064
Pekkarinen on suurin syyllinen tähän tyhmyyteen.Hän on kaiken hävittävän tukiaisrevohkan pääarkkitehti. Näin suurta tyhmyyttä voi suunnitella vain Kepu ja Pekkarinen. Vain täysidiootti voi luulla,että elinkeinot voidaan pelastaa korruptiolla kuorrutetulla tukimössöllä.
IPU on alusta alkaen yrittänyt estää tämän katastrofin syntymisen,ainoana puolueena Suomessa. Palkkio on ollut 2 promillen kannatus,josta näemme miten täällä menee. Tyhmimmät saavat vallan ja koko kansa kärsii.
Asian ydin IPUn politiikassa on se,että koko kansa saadaan töihin. Nyt työssä on pari miljoonaa ja suuri osa heistä puolueiden leivissä tai puolueiden tukiaisten syöjinä. Näin ei hyvinvointia luoda,vaan se on hävitetty.Suomen menestys itsenäisyyden aikana perustui työhön. Ilman Nokiaa pärjättiin paremmin kuin EU:ssa Nokian kanssa.
Tervetuloa, tähän Suomen itsenäisyyspäivän ensimmäiseen muisto tilaisuuteen. Hiljeneminen. Pyydän teitä mukaan laulamaan Maamme-laulun. Mellakkapoliisit odottavat kulmantakana, niin EU:ssa on tapana, joten käyttäydytään rauhallisesti.
Tuo kukkapenkki rehottaa eduskuntatalon edessä joka kesä. Eikä ihme puhutaanhan eduskunnassa niin paljon luomulantaa, että se riittäisi lannoittamaan kaikki Suomen pellot.
Torstain eduskunnan kyselytunnista huomasin, ettei eduskunta ole ymmärtänyt Lissabonin sopimusta. Vaan se on hyväksytty puoluejohtajien pakottamina, sitä se puoluekuri teettää. Kieltää oman ajattelemisen.
Liittovaltiosopimus hyväksyttiin eduskunnan toimesta 05.12 2006 itsenäisyyspäivämme aattona. Liittovaltiosopimus hyväksyttiin eduskunnassa äänin 104 puolesta 24 vastaan ja 60 oli poissa 11 äänesti tyhjää. Liittovaltiosopimuksesta järjestettiin välikysymys sopivassa tilanteessa, kun vastustajia oli paljon poissa. Näin saatiin jälleen yksi demokratian kukkanen
Ennen kansanäänestystä, liitostamme EU:n 1995 poliitikot puhuivat yhteen ääneen seuraavia valheita:
- Suomen markka säilyy, ei tule mitään euroa.
- Suomi tekee edelleen päätöksensä itse, ei Bryssel.
- Suomi ei tule toimeen ilman EU:ta
- ei tule mitään liittovaltiota.
- uuden auton voi käydä ostamassa Euroopasta
- ja muuta tavaraa saa tuoda ilman tulleja
- kossupullon hinta laskee heti 50,- mk (tällä saatiin kadunmiehet mukaan)
Kansalaisia peloteltiin Venäjän lähettämillä nooteilla, joka on normaalia virallista kirjeenvaihtoa. Nootteja vaihtuu viikossa n. 3-4 kpl ja mikäli kyseessä on yli kuukauden vanha nootti en laittaisi mitään painoarvoa ko. nootille. Kyseessä oli puolivuotta vanha, venäjän armeejan joukkojen siirrosta rajalla.
EU:ssa ajetaan sosiaaliturva ja eläkejärjestelmä alas, tämä kehitys on jo alkanut.
Suomi takaisin Suomen kansalle.
Jyrki Vaskela
TAp tap tap tapu tap tap tpa t a p taap t a p t a pi
Kaikki kolme paikalle tuotua karvaista opetettua apinaa taputtivat puheelle.
Tässä:
http://www.youtube.com/watch?v=JFoWw2jZBkE
Minkäs veran porukkaa mielenosoitukseen osallistui - entäs oliko yleisöä?