Bisnesmiesten murhat

Virallisen selityksen mukaan tapot olivat summittaista ulkomaalaisvihaa.
Mutta huhut kertovat ,että eräiden toisten maiden edustajat kilpailevat samoista markkinoista,kuin missä suomalaiset ovat vahvoja.(siis liian vahvoja)ja suomalaiset lähtevät toivotusti Irakista!

Toimeksianto oli helppo järjestää kaoottisessa maassa, jossa tapot ovat arkipäivää.
Tapahtumissa on havaittu eräitä piirteitä ,jotka eivät tue virallista selitystä !
3463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Irakissa on tällä hetkellä Villin Lännen meininkiä.
ei mitään sopuisaa neuvostokauppaa.

Äänestä

miten irkilainen kuljettaja selviytyi vammoitta ammuskelusta.Jos rynnäkkökivääreillä ammutaan luoteja ei voi tarkasti suunnata vain matkustajiin...

Oliko hän juonessa mukana ja pysäytti auton sopivasti, jotta ampujat pystyivät hoitamaan homman.

Vaikuttaa suunitellulta murhalta.

Äänestä

ainoastaan ruotsalaiset ja norjalaiset vihaavat suomalaisia riittävästi heitä tappaakseen, mikä tosin on tabu eikä sitä saa sanoa (eikä sanaa viha ruotsissa käyttää paitsi heitä kohtaan joiden väitetään vihaavan, eli ts. vihaa luodaan väittämällä toisia vihaajiksi, kieroja kun ovat kuin korkkiruuvit, tai vielä kierompia) vaikka ruotsissa on jopa julkisuuteen asti mennyt ihan tavallinen tapahtuma jossa poliisi hakkasi hengiltä suomalaisen (norjassa vihaavat vielä enemmän mutta onneksi siellä ei niin paljoa ole suomalaisia sen jälkeen kun heitä tapettiin internoimalla finnskogeniin paleltumaan vailla elämisen mahdollisuuksia) muista maista ei löydy tahtoa rahan takiakaan tappaa nimenomaan suomalaisia, eli virhe on todennäköisin syy,
ei ne persaukisia ole jotka siellä kauppaa tekevät

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Verräter kirjoitti:

Virallisen selityksen mukaan tapot olivat summittaista ulkomaalaisvihaa.
Mutta huhut kertovat ,että eräiden toisten maiden edustajat kilpailevat samoista markkinoista,kuin missä suomalaiset ovat vahvoja.(siis liian vahvoja)ja suomalaiset lähtevät toivotusti Irakista!

Toimeksianto oli helppo järjestää kaoottisessa maassa, jossa tapot ovat arkipäivää.
Tapahtumissa on havaittu eräitä piirteitä ,jotka eivät tue virallista selitystä !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu