Mafia kyykytti

"Tehdas ehti olla suomalaisomistuksessa vuodesta 2000. Kauppahintaa yhtiö ei kerro, mutta koko operaatiosta Myllykoski sanoo kirjaavansa tälle vuodelle 35 miljoonan euron tappiot".

http://www.taloussanomat.fi/yrittaja/2009/11/11/chicagon-mafia-kyykytti-myllykoskea/200923487/137

Vittu näitä Venäjän mafiossoja !
492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Työnantaja pitää Pietaria paratiisina

Rakennusyhtiö YIT Lentekin pääjohtaja Juha Vättö sanoo suoraan, että Pietari on työantajien paratiisi.

Ammattiyhdistysliike ei kahlitse työnantajia Venäjällä, jota kutsuttiin neuvostoaikana työläisten paratiisiksi."

http://www.talentum.com/doc.ot?d_id=484838

Äänestä
  • mikään työläisen paratiisi, tuskin oli silloin ennenkään :)

    Äänestä

"Järjestäytynyt rikollisuus ei ole pelkästään idänkauppiaiden ongelma. Chicagon-tehtaastaan luopuva paperinvalmistaja Myllykoski kertoo nyt, millaista oli suomalaisyhtiön arki pahimmillaan amerikkalaisen mafian pyörityksessä".

Ette tainneet avata linkkiä ?

Äänestä
  • jo, mistä maasta oli kyse.

    >chicagon-mafia-kyykytti-myllykoskea/200923487/137>

    Kaikkialla länsimaissa ja ja länsimaisesti suuntautuneissa kapitalisti/markkinatalousmaissa on omat mafiansa, pikku hiljaa täällä pohjolassakin alkaa jo olemaan erilaisia rikollisjengejä, siitä edetään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Myllykoskea kirjoitti:

"Tehdas ehti olla suomalaisomistuksessa vuodesta 2000. Kauppahintaa yhtiö ei kerro, mutta koko operaatiosta Myllykoski sanoo kirjaavansa tälle vuodelle 35 miljoonan euron tappiot".

http://www.taloussanomat.fi/yrittaja/2009/11/11/chicagon-mafia-kyykytti-myllykoskea/200923487/137

Vittu näitä Venäjän mafiossoja !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu