Verkkokauppa.Com tekee pilaa työttömistä!

Mark Sales

Verkkokauppa.Com käyttää hyväkseen ihmisten ahdinkoa. Yhdysvaltalainen Calvin Gosz pisti nimensä myyntiin, kun töitä ei alkanut kuulua ja saa naurettavan korvauksen julkisuushakuiselta Verkkokauppa.Comin toimitusjohtajalta Samuli Seppälältä. Seppälästä tämä oli hauskaa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009110810564882_uu.shtml

Verkkokauppa.Com on menettänyt asiakkaita harmaalla huollollansa ja epämääräisillä huoltolaskutuksilla. Yrityksen maine on kärsinyt mittavasti röyhkeästä suhtautumisesta asiakkaisiin.

6

1287

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei hyvä kauppa

      Itseäni kummastuttaa kaupan röyhkeys asiakkaita kohtaan. Kun olen joskus ostanut jotain verkkokaupasta, toimitusaika on ihan joku kohtuuttoman pitkä, eli eioota myydään. Sitten kun verkkokaupan ostoksen on suorittanut loppuun, annetaan jonkun yhteyshenkilön nimi. Tämän nimistä henkilöä en vielä koskaan ole tavoittanut puhelimella, vaikka siinä on e-mail ja puhelinnumero, josta muka tavoittaa "tilauksen käsittelijän". Että sillä tavalla.

      Sen sijaan täytyy antaa plussaa Verkkokaupan Tampereen Pirkkalan myymälän henkilökunnan joillekin tietyille myyjille. Esim. kamerapisteessä olen saanut aina erittäin hyvän ja asiallisen palvelun. Mutta kyllä sieltäkin löytyy niitä röyhkimyksiä siitä talosta.

    • että näin

      "Calvin Gosz pisti nimensä myyntiin". huomio huomio. mies itse oli laittanut nimensä myyntiin. jos verkkokauppa.com:in toimitusjohtaja sitten ostaa sen, niin ei ole laissa kielletty. jossain määrin toki älytön juttu, mutta kaiketi sitä toimitusjohtajallakin saa huumoria olla, eikö totta? ei pakotettu jenkkipoikaa vaihtamaan nimeään.

    • Asenne kohdallaan

      Omat kokemukseni putiikista on luku erikseen, mutta kuluttajaviranomaisilla on käsissään liuta valituksia koskien tätä firmaa. Samulia tämä vain naurattaa, koska eihän lautatarhan päätöksistä tarvitse välittää.

    • loukussa

      Mitenköhän on varaa nauraa, kun verkossa sana leviää ja Samulihan on sanonut, että puolet liikevaihdosta heillä tulee verkosta.

      kokemuksia kyseisestä rotanloukusta.
      http://verkkokuopasta.blogspot.com

    • Naurava Samuli

      Samuli taitaa markkinoinnin. Hän tietää reklamaatiopäälliköidensä valehtelevan - hänhän on kaiketi itse näin heidät ohjeistanut - ja sitten kun ihmiset jo perustavat Vihaamme Verkkokauppa.Comia -yhteisöjä, niin siellä hän kyllä kirjoittelee joviaalisti. Kusetetut kyllä tietävät millaisesta ketkufirmasta on kyse, mutta _ne muut_ asiakkaat, heidän takiansa pitää näytellä.

      Kusetettavia löytyy aina, tiedetään Verkkokauppa.Comissa.

    • Anonyymi

      Calvin Gosz vaihtoin nimensä pari vuotta tuon jälkeen takaisin entiseen nimeensä. On muuten kuollut vuonna 2016 tämä Calvin, 26-vuotiaana.
      https://www.harriganparksidefuneralhome.com/obituary/3761194 Ikä, nimi, ja asuinpaikka kaikki täsmäävät. Naama myös. RIP Verkkokauppa.com, eiku siis Calvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      266
      3333
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1843
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      28
      1517
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      82
      1369
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1038
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      994
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      63
      817
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      756
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      697
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      666
    Aihe