Meille taitaa hevosetkin nauraa. Kukaan muu ei huolinut järjestääkseen kisoja kolme viikkoa ennen Lontoossa pidettäviä olympialaisia.
Suomi ei saanut korkeita EU-virkoja mutta sai sentään MM-kisat. Säälittävää.
Suomi ei saanut korkeita EU-virkoja mutta sai sentään MM-kisat. Säälittävää.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Lontoossa on olympialaiset 2012. Stadissa MM-skabat. Käyhän ne stadin skabat treeneistä?
Nikin fyget vois käyttää jotenkin järkevästi, mutta EI! Takkiin tulee 100% varmasti ja suomi häviää taas kaikissa lajeissa, jos tänne ees ulkolaisia tulee. Hävettää olla suomalainen.
..ei tule ulkomaaneläviä,sittenhän härmäläiset finnaa joka lajissa.
HYVÄ SUOMI !!
Hienoo ne kisat, mä tykkään niistä ja saadaan tännekkin edes jotain
tässä taas niiin suomalaista;
"meille taitaa hevosetkin nauraa" - niin mitä ne meistä oikeen ajattelee?
Voi räkä! Mitä sitten, tehdään vaan parhaat mahdolliset kisat eikä mietitä muuta
Niinkun tossa Stadinsnapsi edellä: Hienoaa ne kisat, mä tykkään niistä ja saadaan tännekkin edes jotain. Päästään näyttämään muille ja kisailemaan kunnolla maineestaa, ei hirnu hepat vaan jyllää. Todellisuus näkyvyydestä huomioiden mainostamatta sitä liikaa, odotuspaineet kasvavat ja ennemmin tulokset puhukoon.
Tyhmiä ollaan ja samaa suuntaa jatketaan. Kun muut ei kisoja halunnut, niin suomi "sai" ne sitten, kun sitoutuu itse maksamaan kulut. Tarjous oli oikeen houkutteleva ja nimet paperiin heilahti hetkessä. MAKSAIS nää nimi hemmot ITSE kisansa, niin muille jäis sitten pikkasen pennejä enempi. Telkkarista joutuu katsomaan kisoja 3 kanavalta, kun ohjelmat siirtyy vekka ja SUOMI jää taas ilman mitalleja ja pisteitä. Kootut selitykset "kynsi katkes aamulla" ja "maha kipee" tohon väliin mahtuu sitten muut selitykset. En menis kattoo vaikka saisin ilmaset liput. Puupenkeillä on paska istuu stadikalla ja baariin on pitkä matka. Pitäs EHDOTTOMASTI tehdä uusi stadion vaikkapa JÄTKÄNSAAREEN, jonne se mahtuis hyvin.
Ei ne oo MM-kisat vaan EM-kisat!!! Ja vuosi on 2012!