VIIKON LOPPU KIRPPIS::kuka kertoo.avattu on kuulema .oliko väkeä.juttuja tulemaan.
MINKÄLAINEN ON::IKEAN VIEREEN VANTAALLE AVATTU
17
7748
Vastaukset
- sinne vaan katsomaan
LAUANTAINA JA SUNNUNTAINA:itse myynti kirppis.on väkeäkin jo.
- kertokaa,mimosta
touhua siellä on..kyseliä.kannattaako mennä ostoksille.onko myyjiä paljon..
- ootniinkaunis
kertokaa,mimosta kirjoitti:
touhua siellä on..kyseliä.kannattaako mennä ostoksille.onko myyjiä paljon..
Hankala mennä portaita kakkoskerrokseen, ei hissiä! EN aio kantaa tavaroita! Ammattimyyji jotka jättää tavarat lojumaan sinne viikkokausiksi!
- kertokaa edes
ootniinkaunis kirjoitti:
Hankala mennä portaita kakkoskerrokseen, ei hissiä! EN aio kantaa tavaroita! Ammattimyyji jotka jättää tavarat lojumaan sinne viikkokausiksi!
haaparannassako?
- paikkakunta puuttui
kertokaa edes kirjoitti:
haaparannassako?
kertokaa.sinne lähelle on tullut kirppis.
- pettynyt tuohon
En vaivautuisi menemään uudelleen, niin surkea oli ainakin tuo itsenäisyyspäivän tarjonta.
- ootniinkaunis
ei taida ottaa tuulta purjeisiin :)
- onko väkeä
ootniinkaunis kirjoitti:
ei taida ottaa tuulta purjeisiin :)
lisääntynyt.
- vantaalla.????.
kertokaa,kuka siellä käy.kiitos.
- kukku luuruu
vantaalla.????. kirjoitti:
kertokaa,kuka siellä käy.kiitos.
onko kiva.
- ?=02+7
kukku luuruu kirjoitti:
onko kiva.
Mistä kirppiksestä te oikein puhutte.Onko arkena auki ja onko itsepalvelukirppis.
- mkop
?=02+7 kirjoitti:
Mistä kirppiksestä te oikein puhutte.Onko arkena auki ja onko itsepalvelukirppis.
Kirppis sijaitsee Vantaan Porttipuistossa , Kehä III :lla ja Ikean vieressä. Myyjän kannalta vaikea paikka, tavarat kannettava toiseen kerrokseen. Avoinna vain viikonloppuisin, siis myyjät itse paikalla, jos ovat,
ollut sellaisiakin viikonloppuja, että jopa kolme myyjää vaivautunut tulemaan. Eipä voi sanoa vilkastuneen. Käyn itse ennemmin Lyhtytiellä, Suutarilassa melko lähellä Tikkurilaa, siellä olen havainnut vilkastumista.
- muijja
Kirppis sijaitsee Porttipuistossa Ikean vieressä. Kirppis sijaitsee toisessa kerroksessa, ja se on korkealla. Ei ole kummoinen kirppis, aika pieni ja ei kovin... isovalintainen? :)
- vaasis
Tä??? Eihän tämä kirppis ole toiminut enää muutamaan vuoteen.
- jaska64,
vaasis kirjoitti:
Tä??? Eihän tämä kirppis ole toiminut enää muutamaan vuoteen.
homomaista menoa siellä on olen huomannut että kassamiehet kattoo sillä silmällä ja hymyilee kuin haluisi patukkaa suuhun.
- timpe.
jaska64, kirjoitti:
homomaista menoa siellä on olen huomannut että kassamiehet kattoo sillä silmällä ja hymyilee kuin haluisi patukkaa suuhun.
no helvetti määkin oon huomannu mut en oo kehannu sanoo kellee,niin se o et se vanhempi äijä kattelee ja hymyilee ku vierestä talsii kattelee varmaan persettäni,hyi vittu,eiks missää saa enää olla rauhasa,ällöttää ainaski mua.
- Anonyymi
Joo, gay kirppis.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,714245Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt172710Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242417Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod152412Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072203Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1092183Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6071937MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141915Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673