Kerjäläiset

mäkeen

Kiitäpä Keskustapuolueen edustajia tuosta niin mieltäylentävästä, nyt jo ympärivuotisesta näystä kaduillamme:


www.keskusta.fi/Suomeksi/Yhteydet/Palaute.iw3

3

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liikaa jo täällä

      Jokainen kerjäläinen pitäs ottaa talteen ja selvittää kuka hän on ja mistä on tullut. Sitten leima otseen EI PÄÄSYÄ SUOMEEN ja postimerkki pehvaan ja takas kotiinsa. Viituttaa tommoset ammatti pummit joilla on varaa NIKE kenkeen ja muutenkin ei näytä uskottavilta.

      Aidolle LUOMU suomi pummille voisin jopa lantin antaa, mut en koskaan noille pelleille rajan takaa. Joista toiset tomppelit pakko myy rihkamaa ja niistä ei pääse eroon, ellei sano tuhmia kansainvälisiä ilmaisuja, joita ymmärtävät hyvin.

      Suomessa on rahaa enemmän, kun koskaa, joten hallitus pihtaa (kesKUSTA).

      • TOISTAKYMMENTÄ VUOTTA OLEN VÄLIIN RIEMASTUTTAVIN KOKEMUKSIN KATUVIPPAAJIA LAULATTANUT.
        JOS LAULAT MINULLE,NIIN MUUTAMAN LANTIN SAAT. ÄSKEN YHDEN KERJÄLÄISNEIDONKIN HIUKAN LAULAMAAN SAIN.VAIKEAA SE OLI,KUN EI YHTEISTÄ KIELTÄ OLE.KERTOI MOLDAVIALAINEN OLEVANSA,JOS OIKEIN YMMÄRSIN.

        KERRANKIN MELKOISESTI HÄMMÄSTYIN,KUN NUOREHKO SOMALIMIES RUPES SUOMEKS MAAMME LAULUA LAULAMAAN.

        PARAS TAPAUS SATTUI KAUAN SITTEN TAMPEREEN RAUTATIEASEMALLA. PIENI RYPPYINEN MUMMELI PYYS MINULTA AVUSTUSTA. SANOIN,JOS LAULAT MINULLE,NIIN JOTAIN SAAT. MUMMO NÄYTTI ENSIN TÄYSIN HÄKELTYVÄN. MUTTA KUN SIINÄ VAAN HILJAA ODOTIN,NIIN LOPULTA HÄN RUPES LAULAMAAN INARIN JÄRVESTÄ. ETÄÄLLÄ POHJANMAALLA INARIN JÄRVI ON...

        LAULOI HILJAISELLA ÄÄNELLÄ. KAUAN. TODENNÄKÖISESTI KAIKKI SÄKEISTÖT. SITTEN MUMMON PIENEEN,LÄMPÖISEEN KÄTÖSEEN KUKKARONI KAIKKI KOLIKOT TYHJENSIN.

        TUOLLA TAVOIN VIPPAAJIA TYÖLLISTÄESSÄNI KOEN OLEVAMME TASA-ARVOISIA. HÄN TEKEE TYÖN JA MINÄ MAKSAN PALKAN. HÄNEN EI MITENKÄÄN TARVITSE TUNTEA ALEMMUUTTA TAI JOTENKIN NOLOSTI VELKAAN JÄÄVÄNSÄ. EIKÄ MINULLE YHTIKÄS KUULU,MIHIN HÄN TIENESTINSÄ PISTÄÄ.

        VOISKO JOKU LUKIJA NEUVOA MITEN KIRJOITETAAN ROMANIAN TAI MOLDAVIAN MUSTALAISTEN KIELIN/KIRJAIMIN: JOS LAULAT MINULLE,JOTAIN SAAT.... TAI VAIK: 1 LAULU=1 EURO.

        RUVETKAAPA JO KOHTSILLÄÄN KOKEILEMAAN SISKOT JA VEIKOT!!! YLLYTTÄÄ k mikko


    • jopinpostipirkko

      nämä kun jokainen osaa heittäytyä pummeiksi, jota organisoidusti johdetaan. Sinivalkoisetpummit taas osaavat sosiaalihuollon säännöt ulkoa yli kolmenpromillen kännikunnossa ja onhan niitä muitakin väestössä jotka ovat sosiaalikopioita näistä asumistukitempuillaan yms. kyllä nämä tiedetään sosiaalihuollossa, mut ei pystytä puuttumaan siihen mitenkään vakuuttavasti. Ymmärrän jos ihminen on todellisessa hädässä, silloin on autettava. Mutta täällä on turha narista näistä, on laitettava jopinpostia sinne sos.huoltoon!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      79
      7409
    2. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      204
      4650
    3. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      72
      4550
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      58
      4120
    5. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      70
      4107
    6. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      33
      3619
    7. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      61
      3005
    8. Sovitteko ulkonäöllisesti

      Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty
      Ikävä
      65
      2732
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      39
      1925
    10. Kaiken järjen ja logiikan voimalla

      Voin todeta nainen, että halusit vain sitä.
      Ikävä
      47
      1685
    Aihe