Kyllä Suomen poliittisista johtajista Vanhanen on selkeä ykkönen, parantanut vaan otettaan viime aikoina.
Kyllä myös Stefan Wallin vaikuttaa ihan täyspäiseltä, samoin Arhinmäki.
Toivottavasti vasemmisto tajuaa ajoissa profiloitua Arhinmäen taakse, demareilla ei heille ole mitään annettavaa.
Kyllä myös Stefan Wallin vaikuttaa ihan täyspäiseltä, samoin Arhinmäki.
Toivottavasti vasemmisto tajuaa ajoissa profiloitua Arhinmäen taakse, demareilla ei heille ole mitään annettavaa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kanki ja uunipottu varastavat kansalta. Että sellaisia veijareita.
Täytyy olla samaa mieltä kanssasi, Matti Vanhanen on ykkönen vaalirahapelurina, kiemurtelijanan ja valehtelijana ja politiikkona ylimielisyydessään edustaa maamme kärkeä. Miten hän Kesärannan-rötösherrakokkareilla ehdotti vaalirahoittajilleen, että Meri-Kukka Forsiuksellekin pitäisi järjestää pientä vaalirahaa, että pimppiä heltiäsi hänen toivomallaan tavalla uunipottujen kera?
Matti on paras eihän noilla muilla ole oikeisiin asioihin mitään mielipiteitä, on hienoa kun tälläisenä aoikana on joku joka ymmärtää asioista, ei me tarvita mitään vitsipellejä, järkimiehet kunniaan, Matti on paras.
Yritetäänkö pitää pillu- yms. asiat ihan ikiomina?
pillu-asiansa omassa sänkykamarissaa, mutta jostakin syystä ne karkaavat sieltä aina mediaan, ja niinpä meillä on hyvässä muistissa tämä kaksinnaiva Kanki-Lankinen, ja muiden rahoja rohmuava julkkispelle Kanki-Kaikkonen, ja tämä iäinikuinen Lauta-Matti priimalautakasoineen ja ruususineen. Että kehtaa - vanha mies!
Tätä VANHALAA eivät arvosta muut kuin kepulit itse, ja se ei riitä, koska kepu on putoamassa valtakolmikosta yhä kiihtyvää vauhtia, ja kokee ensi vaaleissa rökäletappion. Kepun ristiretki kaupunkeihin on epäonnistunut, ja tyhjennyt maaseutu ei anna enää tarpeeksi ääniä. Tupailtojen ja iltalypsyjen aika on ohi. Niin hiljainen on kylätie...
ellei hän olisi niin ylivoimainen tiedoiltaan, häntä juuri tarvitaan tälläisenä aikana, roskalehdetkään ei ymmärrä yhtään mistään, toisarvoista räksytystä vain, kyllä täytyy sanoa että on toimittajien tieto ja taito kadonnut kokonaan, ei löydy täyspäisiä etsimälläkään.
25.9.2009 IL: ”Nyt epäilevät jo omatkin
Pääministerin käytös on johtanut keskustan sisällä vakaviin keskusteluihin.
Keskustan sisällä on pistetty merkille, kuinka pääministeri Matti Vanhaseen henkilöityvän puolueen kannatus on alamäessä.
Pitäisikö pääministeri Matti Vanhasen erota?
Kyllä 81% Ei 19%
Ääniä 61778 "
Matti Vanhanen haluaa leipoa EU:n presidentin Virosta, mutta ei meiltä Suomesta. Eikös ole aika heitto tältä ykkösmieheltämme? Kyllähän pääministerimme pitäisi pitää sentään Suomen puolta, kun hän tunkee kielitaidottomana itsenä näiden EU-johtajien seuraan. Taitaa kuitenkin jäädä nämä Matti Vanhasen haahuilut hänen omiksi haahuiluiksi, eihän kukaan ota hänen mielipiteitään tosissaan.
kepu haisee paskalle.