temppeliherrat

onkohan juutalaisilla jotain tekemistä ollut aikoinaan Temppeliherrojen kanssa?
http://fi.wikipedia.org/wiki/temppeliherrain_ritarikunta
6345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuin edellä kuvattiin.

Äänestä
  • Oliko kysymys väärin asetettu.
    Yhteistä juutalaisissa on muunmuassa pankkitoiminta.

    Äänestä

  • restiritki kirjoitti:

    Oliko kysymys väärin asetettu.
    Yhteistä juutalaisissa on muunmuassa pankkitoiminta.

    Heti ensimmäinen vastaus on oikea?

    1. Rahan himo on kaiken pahan alku ja juuri.

    Äänestä

  • Ernst Krugchgerman kirjoitti:

    Heti ensimmäinen vastaus on oikea?

    1. Rahan himo on kaiken pahan alku ja juuri.

    Vai kuinka?

    Äänestä

Katoliset eivät hyväksyneet juutalaisuutta alueillaan!

Äänestä

Illuminazeilla on useita kerhoja, joihin kuuluvat ristiin rastiin, jotkut kuuluvat tiettyyn kerhoon, toiset toiseen, oman mieltymyksen ja vaikuttamishalun mukaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


retkiristi kirjoitti:

onkohan juutalaisilla jotain tekemistä ollut aikoinaan Temppeliherrojen kanssa?
http://fi.wikipedia.org/wiki/temppeliherrain_ritarikunta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu