mainostoimiston työ

Kävin haastattelussa mainostoimistossa. Heti tyssäsi kun haastattelija esitteli itsensä copyksi niin minä siihen että "Where's the original?"

hehe :D
2250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joo, ihan hyvä, ettet saanukkaa sit duunii, siel ois ollu varmaa tosi tylsää olla töis, jos muu henkilöstö sellasta, kuin tuo haastattelijasi...


;)

Äänestä
  • Kopio-parka oli itte päätyny väärälle alalle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


työtön kirjoitti:

Kävin haastattelussa mainostoimistossa. Heti tyssäsi kun haastattelija esitteli itsensä copyksi niin minä siihen että "Where's the original?"

hehe :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu