Adventistit ovat taas

poistaneet perustuavaa laatua olevan kysymykseni.Miksi,osoittko oppinne harhan.Kysyin,miksi Herra Jeesus Kristus nousi ylös kuolleista viikon ensimmäisenä päivänä,Sunnuntaina.Ettekö pysty tähän vastaamaan.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä sinulle on jo muutaman kerran vastattukin. Mutta kun et lue vastauksia, vaan heittelet samoja kysymyksiä uudelleen ja uudelleen.

Benedi antoi sinulle tyhjentävän vastauksen. Etsi se käsiisi, ei ole kaukana, jos sinua todella kiinnostaa tietää.

"Yksi tyhmä kysyy enemmän kuin kymmenen viisasta ehtii vastaamaan."

Äänestä

jälkeen ja sapatin Herra lepäsi suoritettuaan sovituksen.

Äänestä
  • no, siis Herra lepäsi sapattina ja sitten alkoi uusi viikko.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lut. kirjoitti:

poistaneet perustuavaa laatua olevan kysymykseni.Miksi,osoittko oppinne harhan.Kysyin,miksi Herra Jeesus Kristus nousi ylös kuolleista viikon ensimmäisenä päivänä,Sunnuntaina.Ettekö pysty tähän vastaamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu