Kerrohan miten hyökkäämättömyyssopimus mielestäsi oikeutti neukkulan hyökkäyksen vaikka sopimus ei edes ollut hyökkäyshetkellä voimassa?
Taidat olla todella syvällä kusessa selityksiesi kanssa!
Pettääkö meidän Änkyrän logiikka nyt pahan kerran hänen oikeuttaessaan hyökkäyksen vedoten sopimukseen, joka ei edes ollut voimassa neukkulan sanottua sen aikaisemmin irti?
Kuulehan, Änkyrä
10
104
Vastaukset 10
Lyödätkö hyökkäämättömyyssopimuksesta edes artiklaa, joka oikeuttaisi toisen korkean sopimuspuolen sopimusta rikkoessa toisen korkean sopimuspuolen hyökkäämään?
Jos et löydä niin voitko silloin myöntää olleesi väärässä väittäessäsi neukkulalla olleen hyökkäämättömyyssopimuksen mukaan oikeus hyökätä?
Miten sopimus, joka ei ollut edes voimassa, voi antaa neukkulalle oikeuden hyökätä?
Miksi et vastaa näihin kysymykseen - etkö pysty tekemään edes näin yksinkertaista analyysia sopimuksen sisällöstä?
Olet kusessa ja syvällä, Änkyrä OmaanPesäänPaskoja.
....- setäjokaeivalehtele
esimerkki siitä, kuinka sotkemalla itsensä kommunististen valheiden verkkoon
siitä on mahdotonta päästä irti, ainakaan totuutta tunnustamatta.
Toisaalta.
Voimia siihen räpiköintiin, sillä mitä äänekkäämmin sinä melskaat, sitä
laajemmille yhteiskuntapiireille paljastuu kommunistien ajatustapa ja
tarkoitusperät.
Ellei joku aikaansa seuraamaton sielu ole vieläkään niitä hoksannut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2242265
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,521332Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1861167- 811006
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56891- 76875
- 100812
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77757Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.360741- 40731