Karhu-kalja

Onko muita, jotka ovat havainneet Karhun maistuvan kitkerältä litkulta? Onkohan Keravan veteen lorahtanut kusta...
6141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Join eilen 17,3 pulloa herkullista Karhu Korpisavu-olutta. Se ei tule Keravalta, vaan Porista. Vielä toistaiseksi.

Äänestä

keravan vesi nyt ei sellaisenakaan mitenkään hyvältä maistu. ja oluen teossa veden maku vielä korostuu.
paras olut tulee suodatetusta pintavedestä. ja ei, en tällä nyt tarkoita ettäkö lapin kusi mitenkään hyvää olisi.
itse tykkään enemmän saksalaisista ja tanskalaisista oluista.

Äänestä

Karhua, mutta en nyt tämän jäläkkeen enne osta.
Kyllä kai tuo kymmenvolttinen Saaremaa suapi jiähä lempparikaljaks.

Äänestä
  • Jos se on 10-volttista, se ei enää ole olutta. Se on jo biologinen ase.

    Äänestä

  • Nngghh! kirjoitti:

    Jos se on 10-volttista, se ei enää ole olutta. Se on jo biologinen ase.

    hakemaan koe-erä ja kyllä se on olutta, mutta sitä ei kannata nauttia liian kylmänä.
    Tai tietysti pääkaupunkiseudulla asustavat hakevat omansa Virosta, missä hinta on kohdallaan.

    Äänestä

  • Nngghh! kirjoitti:

    Jos se on 10-volttista, se ei enää ole olutta. Se on jo biologinen ase.

    kyllä vahvasta oluestakin juotavaa saa. hieman (?) nuuka kaveri osti aina laivalta tai virosta vahvaa olutta ja sitten suomesta halpaa ykköskaljaa. sekoitti niistä keppanan tai nelosen vahvuista ja kyllä se ihan hyvää oli. ruokajuomana pidän itse eniten ruotsalaisesta 3.5% folkölistä. melkein kaikkia suomalaisiakin oluita tehdään tuon vahvuisena ruotsin markkinoille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ent. Otso kirjoitti:

Onko muita, jotka ovat havainneet Karhun maistuvan kitkerältä litkulta? Onkohan Keravan veteen lorahtanut kusta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu