Tyhmä kysymys

venaan postipakettia. näkyykö saapimisilmoitukses ostosten hinta, jos ne on maksettu etukäteen? ei oo kiva, jos joku toinen kattoo mun saapumisilmoituksen ja töllää hinnan. ajattelin vain, että pitääkö mun ny olla joka päivä postiloodalla ennen muita nappamas sen.
171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos se on tavallinen postipaketti, ni ei siinä ole mitään semmosta, ellei lähettäjä jostain syystä siihen ole jotain kirjuuttanna. Eri asia on sitten tosiaan postiennakkolähetys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjjjjjjjjjjjjjjjjjjj kirjoitti:

venaan postipakettia. näkyykö saapimisilmoitukses ostosten hinta, jos ne on maksettu etukäteen? ei oo kiva, jos joku toinen kattoo mun saapumisilmoituksen ja töllää hinnan. ajattelin vain, että pitääkö mun ny olla joka päivä postiloodalla ennen muita nappamas sen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu