Monet entiset Natonistitkin myöntää

, ettei se "Natoon meneminen niin välttämätöntä ole, muutenkin tullaan toimeen." Itse asiassa he sanovat, että: "Suomessa on turvallisuus asiat monella tavalla paremmin kuin monessa Natomaassa".

Turvallisuutemme on vakaalla pohjalla, kunhan emme itse sitä ala tekemään epästabiiliksi, ei se pienestä kuitenkaan hötky lujalla Graniitilla se itse asiassa on ollut koko Nato-keskustelun ajan.
4206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

narraat!

Äänestä
  • Iivan Tallinnan it-keskuksesta ryömii ulos kolostaan. Tuo edellinen suomalainen on ainakin rehellinen mielipiteissäänn ryssistä ja natosta. Koittakaa nyt amerikkalaisten ystäviensä kanssa keksiä jotakin muita syitä Suomen nato-jäsenyydelle. Esim. joku hirmuinen luonnonkatastrofi, miltä vain ja ainoastaan nato pystyy pelastamaan. Saatte myös Ruotsin mukaan kaupan päälle. Tsemppiä!

    Äänestä

  • Tsemppiä! kirjoitti:

    Iivan Tallinnan it-keskuksesta ryömii ulos kolostaan. Tuo edellinen suomalainen on ainakin rehellinen mielipiteissäänn ryssistä ja natosta. Koittakaa nyt amerikkalaisten ystäviensä kanssa keksiä jotakin muita syitä Suomen nato-jäsenyydelle. Esim. joku hirmuinen luonnonkatastrofi, miltä vain ja ainoastaan nato pystyy pelastamaan. Saatte myös Ruotsin mukaan kaupan päälle. Tsemppiä!

    Oskun juttuja, asia on selvä. 95% EU:n kansalaisista asuu Naton jäsenmaassa.

    Äänestä


Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


RIP 1948-1991 kirjoitti:

, ettei se "Natoon meneminen niin välttämätöntä ole, muutenkin tullaan toimeen." Itse asiassa he sanovat, että: "Suomessa on turvallisuus asiat monella tavalla paremmin kuin monessa Natomaassa".

Turvallisuutemme on vakaalla pohjalla, kunhan emme itse sitä ala tekemään epästabiiliksi, ei se pienestä kuitenkaan hötky lujalla Graniitilla se itse asiassa on ollut koko Nato-keskustelun ajan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu