USA on VITSI!

Ei hitto mitä PELLEJÄ! Ei tuolle voi enää muuta kuin NAURAA!!!

http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/arkistot/talous/2009/11/998275


Kohta tulette kummin kärsimään Neuvostoliiton kohtalon, niin ei teistä taritse enää paljoa huolehtia.

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2009/11/998274
3329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Todellisuudessa amerikkalaiset ovat näet maailman tyhmin kansa.Suurin osa heistä on vain monopolikapitalistisen median ja imperialismin naurettavia uhreja,jotka eivät tajua esimerkiksi Kiinan politiikasta hevonpaskaa.Ketähän muuten imperialisti Obamakin yrittää nyt Kiinan-vierailulla naurattaa ? Kyllä Kiina luopuu tulevaisuudessa ennen jopa rahasta kuin hyväksyy monopolikapitalismin ja imperialismin.
Ja imperialistien taloustaantuma jatkuu,mikä ei koske Kiinaa.

Äänestä

Yhdysvaltojen kammottava ylpeys joka kulki ennen lankeamista on myös osittain meidän syytämme tai meidän valtionjohdon syytä.Kun neuvostoliitto romahti ja myös meidän talous sen mukana ,me olimme vakavan itsetutkiskelun edessä.Tuota itsetutkiskelua ei oikeastaan suoritettu ikinä edes alkuun puhumattakaan loppuun vaan me syöksyomme agressiiviseen kauppapolitiikkaan ja pyrimme ahmimaan lännestä niin paljon mammonaa kuin mahdollista.Tuohon kaiken lisäksi tuli kuin tilauksesta it teollisuuden nousu joka kehittyi paljolti juuri Suomessa,Meillä Suomessa onkin syntynyt käsite teknologian ihmemaasta ja sitä pidetään yleensä hyveenä.onhan kännykät helpottaneet elämää mutta ne ovat myös muuttaneet maailmaan lopulisesti .pahin moka mitä meidän johto teki Neuvostoliiton kaatumisen jäkeen oli että me lähdimme imartelemaan ja nöyristelemään lännen ja ennen kaikkea USA n edessä.Aivankuin me olisimme olleet jotenkin kauhean rikollisia ja pahoja kun taloutemme koki rysäyksen.Samoin meidän jälkeemme teki lukematon määrä itäblokin maita ja lopuksihan he liittoutuivat sotilaallisestiikkin lännen kanssa.Tuossa kaikessa tohinassa länsi tietysti paisui ja paisui ja he ylpistyivät niin että lopulta menettivät todellisuuden tajun.juuri näin kävi kun asuntokeinottelukupla paisui äärettömästi ja yhdysvallat kuvitteli voivansa tehdä mitä vaan niin aina he ovat ikäänkuin oikeassa.Tuo oli vain mahdollista meidän avunannon ja suostumuksellamme.me autoimme USA ta tekemään mitä vain ja samalla meillä salailtiin niitä markkinatalouden perusvirheitä jotka olivat jo ilmiselviä tai olisi pitänyt olla.yleensä meidän osuutemme USAn ylpistymisessä on selvä.me olimme eturintamassa näyttämässä esimerkkiä muille vapautuneille itäeuroopan valtioille.kun meidän olisi pitänyt kannustaa itäeuroopan valtioita pitämään kiinni itsenäisyydestään ja saavutetusta vapaudestaan me olimme johtamassa heitä lännen vankilaan.Arvoisat kansalaiset Me olemme syyllisiä yhdysvaltojen ongelmiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


JonesHenry kirjoitti:

Ei hitto mitä PELLEJÄ! Ei tuolle voi enää muuta kuin NAURAA!!!

http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/arkistot/talous/2009/11/998275


Kohta tulette kummin kärsimään Neuvostoliiton kohtalon, niin ei teistä taritse enää paljoa huolehtia.

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2009/11/998274

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu