OOT AINUT JOKA SEN USKALTAA TEHÄ.
HYVÄ JARI SARASVUO MYLLYTIT MEDIAA
TV. KAKSI
8163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ei ainakaan mediaa
"Tule lama kultainen. Taantuma tarjoaa tilaisuuden ratkaisevaan irtiottoon."
* Trainers' Housen tulostiedotteessa lokakuussa 2008.
sönköttämiseen kun joku kommentoi noita älyttömyyksiä. Täysin turhake koko tyyppi.
Jari sarasvuon kaltaiset ihmiset ovat tämän yhteiskunnan mätä ja paise.
Mielestäni paras olisi jos Jari Sarasvuo pitäisi turpansa kiini tuollaiset kapitalisti pellet pitäisi lähettää somaliaan esimerkiksi kehitysapuna.
Alkaa tuollaisen pellen jutut todella väsyttää kun oma etu ja ahneus on tärkein.
E ihän pärjää muussa kuin suunsoitossa toimittajana oli hetken hpr:ssä joskus 90 luvulla sen jälkeen ei pärjännyt siinä hommassa.
Rahansa hän on tehnyt kuppaamalla kunnan rahoja erilaisilla seminaareilla.
Jari Sarasvuo on paljon kalliimpi kuin sossupummi.
Tämän ylistyksen takana on varmasti Kokoomusnuoret jotka ovat sama räkänokka kultalusikka porukka.
EI SUAPI KADEHTIA,KATEUS ON KAMALAA.
Media meni jälleen kerran halpaan, kun Sarasvuo kusetti sitä kunnolla.Sarasvuan alamäki alkoi kun Nokian insinöörinörtit tajusivat että Sarasvuan höpötykset on täyttä paskaa. Ja syy oli siihen kun Ollila meni ja osti täysin kypsän Siimenssin tehtaan Saksasta. Jota oli monet vuodet pidetty pystyssä lahjuksilla. Kun tämä paljastuo Ollilalle, tulikin kiire lähteä saneerauksiin. Nyt Nokian insinöörit huomasi että Sarasvuon höpötykset yhteisistä eduista ei painanutkan vaaassa mutään. Sarasvuo oli saanut pitää keissejänsä Nokiassa niin paljon, että yhdessä tv-ohjelmassa se nuoli Ollilaa ruskeekilisenä että kikareet tippui lattialle. Sarasvuolle tuli stoppi nyt kun insinöörejä lentää pihalle kuin liukuhihnalta. Kukaan ei usko enään näihin tyhjiin lupauksiin, vaan nyt ne pitää ottaa rahana plakkariin. Nyt Sarasvuo tekee kaikenlaisia tempauksia että pääsis mediaan, pelko on Sarasvuolla että hän jää ilman mediaa ja hänet kuopataan. Mikä mielestäni onkin oikeen, pellejä on aivan tarpeeksi mediassa. Toinen vaihtoehto on että se yrittää päästä HIIHTOLIITTOON jatkaan toimintaansa, sillä siällä sitä on tarvetta PASKAALLA JA DOOPPINKILLA . Todella sekanen seurakunta, josta ei ota selvää Erkkikän.
Taisi olla kansanedustaja, joka sanoi Suomen olevan maa, jossa voi tienata miljoonia puhumalla paskaa. Viittaisi sillä erääseen työkseen paskaa puhuvaan julkkikseen.
ON saatu kuulusteltua, meinaan toi Vähäsöyrinkin Pekka. Se oli varmaan hävittämässä kuumia jälkiä tosta dooppinkista. Saas nähdä miten käy valehtelijoille, Ahot muut, veikkaan ettei selviä koskaan. Liian paljon silmäätekeviä mukana. Kyllä siinä iso vaara on kieltämättä, että se SARASVUA voi tulla hiihtoliittoon paskanvoitelijaks. Onhan sillä jo otete huulilla pesään, tai voi olla ettei kunto kestä menee niinsanotusti homma reisille.